Yeni Kurulan Bir Ordunun Sizce Ne Gibi İhtiyaçları Vardır?


Yeni Kurulan Bir Ordunun Sizce Ne Gibi İhtiyaçları Vardır?

Ordu bir milletin gücünü temsil eder. Bir millet güçlü bir orduya sahip olursa   o millet daha güçlü olur ve dış saldırılara  karşı kendini daha iyi korur. Kurtuluş Savaşı yıllarında  milletimiz el birliği düşmanı yurttan kovmasını bilmiştir. O yıllarda düzenli ordu olmadığı için işler de düzenli olmuyor ve vatanın kurtulması  gecikiyordu. Bunun için düzenli orduya bir an önce geçilmesi gerekiyordu ve geçildi de. 

Ordunun savaşa hazır hale gelmesi için,  ordunun maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanması için, ordunun hareket yeteneğini artırmak için orduya gerekli olan  destek sağlanmalıdır.Yeni kurulan bir ordunun bana göre şu ihtiyaçları vardır:

* Ordunun kalacağı, barınacağı bir yer olmalıdır.
* Ordunun  barınma, giyinme, yeme-içme gibi ihtiyaçları karşılanmalıdır.
* Ordunun elinde  silahı, cephanesi olmalıdır.
* Orduya gerekli olacak kıyafetler olmalıdır,  ordunun ihtiyacı olacak ayakkabı, mont, temizlik ihtiyaçları gibi gereksinimleri   karşılanmalıdır.
* Ordunun ulaşım ihtiyacını giderecek her türlü hayvan ve her türlü malzeme olmalıdır.
* Ordunun kendini savunacağı  gizli  yerleri olmalıdır.
* Ordunun ihtiyacı olan maddi ve manevi destek olmalı ve milleti ordusuna her türlü yardımı yapmalıdır. Böyle olduğu zaman o ordu güçlü olur ve ülkesine sahip çıkar ve onu korur.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top