Dini Ve Milli Bayramlarımız Toplumda Hangi Değerlerin Gelişmesini Sağlamaktadır? Söyleyiniz.


Dini Ve Milli Bayramlarımız Toplumda Hangi Değerlerin  Gelişmesini  Sağlamaktadır? Söyleyiniz.

İnsanları bir araya getiren, birlik ve beraberlik içinde yaşamamızı sağlayan, coşkulu günlerin yaşandığı milli ve dini bayramlarımız bizim için çok ama çok önemlidir. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi iki büyük dini bayramda çok güzel anlar yaşanır. Uzakta olan birbirlerine kavuşur, hasretler giderilir,  birlikte güzel vakitler geçirilir.

Küsler barıştırılır. Mezar ziyaretleri yapılır. Paylaşma ve yardımlaşma olan  bu aylarda  toplumumuz daha da birbirine  sımsıkı sarılır ve  değerlerimize sahip çıkılır.

Yaşlı ziyaretleri yapılır, komşu ziyaretleri yapılır, çocuklar sevindirilir, yemekler yenir, eğlenceler yapılır.  Milli Bayramlarımızdan olan Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos  Zafer Bayramı gibi milli bayramlarımızda birlik, beraberlik içinde oluruz. Bu bayramlar için de çeşitli hazırlıklar yapılır. Şiirler okunur, türküler söylenir, eğlenceler, gösteriler yapılır ve halk hep bir arada bu bayramları da coşku ile kutlar. 

Bayramlar insanları bir araya getiren, birlik, beraberliği sağlayan kültürel değerlerimizdir. Bizi biz  yapan  değerlerdir. Onun için tüm bayramlarımızın  değerini bilmeliyiz ve  bayramı bayram gibi coşkuyla yaşamasını bilmeliyiz.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top