Toprağın Gücü Ve Önemi Hakkında Bilgi Veriniz.


Toprağın Gücü Ve Önemi Hakkında  Bilgi Veriniz.

Toprak  dünyadaki tüm canlıların temel yaşam alanıdır, yaşam barınağıdır. İnsanoğlu için toprak çok ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü insanoğluna her zaman toprak yaşam alanı olmuştur. Tarım yapmak, hayvan yetiştirmek toprak sayesinde olmuştur. Toprak bizlerin üretim ve geçim kaynağıdır. Devletler her zaman daha fazla toprağa sahip olmak için, verimli alanlara yerleşmek için birbirleri ile mücadele halinde olmuşlardır.

Bu da çeşitli savaşlara neden olmuştur. Günümüzde bile toprak kavgası hala devam etmektedir.

Toprak olmasa canlıların yaşam alanı diye bir şey de olmaz. Çünkü bize ekmek veren, aş veren topraktır. Yediğimiz her şey topraktan sağlanmaktadır. Bunun için de sahip olduğumuz toprakların değerini bilmeliyiz ve  toprağımızın bir zerresini bile düşmanlara vermemeliyiz.

Not:  Ülkemizde Tarıma Destek Veren Kurumlar:
* Ziraat Bankası: Ziraat Bankası üreticilere destek sağlamak amacı ile kredi veren bir bankadır.
* Devlet Su İşleri:Tarımın sulama ihtiyacını gidermek için gölet, bent, baraj vb. kurar.
* Toprak Mahsulleri Ofisi: Daha çok tarım ürünlerinin alım ve satımını sağlar.
* Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü: Hayvan ve bitki ürünlerini  arttırmaya, ürünlerin çeşidini artırmaya ve kaliteyi yükseltmeye çalışır.
* Tarım Kredi Kooperatifleri: Üreticilerin ürünlerini değerlendirmek ve fiyat düşüşlerine  karşı üreticilerin zarar görmesini engellemek için  üreticilere  destek sağlar.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top