Herhangi Bir Tiyatro Oyununda Görev Alacak Olsaydınız Oynayacağınız Rolün Hangi Özellikleri Taşımasını İsterdiniz ?


Herhangi Bir  Tiyatro Oyununda Görev Alacak Olsaydınız Oynayacağınız Rolün Hangi Özellikleri Taşımasını İsterdiniz ?

Tiyatro oyununda yer almak bence bir öğrenci için inanılmaz zevkli bir şeydir .Çünkü tiyatro yaparken , İstediğimiz bir role girerek duygu ve düşüncelerimizi seyircilere aktarabiliriz . Herhangi bir tiyatro oyununda görev alacak olsaydım oynayacağım rolün  anne rolü olmasını çok isterdim .

Annelik demek fedakarlık demek  olduğu için , çocuğunu her şeyden  çok düşündüğü için, annelik duygusu le hareket ettiği için içinde merhamet ve sevgi ağır  bastığı için anne rolünü oynamak isterdim .

Çok iyi bir anne olur ve o role göre hareket ederdim . Bazen de tiyatro oyununda yazan kişinin rolü nasıl bir anne olmayı gerektiriyorsa onu oynardım . Mesela otoriter bir anne ya da mükemmelliyetçi bir anne tipini oynamak isterdim . Ya da hiç susmayan , sürekli çocuklarına akıl veren , çocukları verdiği öğütleri ile usandıran , komik  bir anne rolünü de oynamak isterdim . Yani rolümün verdiği özellikleri oynardım . Bazen de oyun sırasında doğaçlama yapar ve  bana düşen annelik görevini en iyi şekilde  oynamaya çalışırdım . İzleyicilerin beni izlerken mutlu olmasını sağlardım .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top