Eski Ve Yeni Kimliklerdeki Benzerlikler Ve Farklılıklar Nelerdir ? Yazınız .


Eski Ve Yeni Kimliklerdeki Benzerlikler Ve Farklılıklar Nelerdir ? Yazınız .

* Eski kimliklerde TC. kimlik numarası  seri numaranın altında olurdu .  Şimdiki kimliklerde ise  seri numarası  kişinin doğduğu yılın hemen altında yazılıyor .  Eski kimliklerde adı, soyadı, baba adı, ana adı Türkçe olarak yazılıyordu. Yeni kimliklerde ad, soyad , baba adı, ana adı yine Türkçe olarak yazıyor fakat bunların İngilizcesi de yazılıyor. Örneğin; ad ( Given Name)
* Eski  kimliklerde seri numarası  Tc. kimlik numarasının hemen üstünde yazıyor.
Yeni kimliklerde  kimliklerde seri numarası  doğum tarihinin hemen altında yazıyor.


* Eski kimliklerde doğum yeri yazıyor. Doğum yeri: İstanbul gibi. Yeni kimliklerde ise doğum yeri yazılmıyor
* Eski kimliklerde medeni hali bekar mı  evli olduğu yazıyor. Yeni kimliklerde ise yazılmıyor.


* Yeni kimliklerde doğum tarihinin diğer adı  Date of Birth diye yazıyor.
* Eski kimliklerde cilt numarası,  kan  grubu, Bulunduğu il,  mahallesi, köyü, bulunduğu ilçe yazıyor, yeni kimliklerde yazmıyor ama oradaki  bazı rakamlar sayesinde nereli olduğumuz falan biliniyor galiba.
*  Eski kimliklerde aile sıra numarası, sıra numarası, kimliğin verildiği yerin neresi olduğu, veriliş nedeni, kayıt numarası yazıyor. Yeni kimliklerde ise yazmıyor.
* Eski kimliklerde Nüfus müdürünün  vb. adı yazıyor, yeni kimliklerde ise yazmıyor ama internetten bakılınca anlaşılıyor galiba.
* Eski kimliklerde ay yıldızlı al bayrağın hemen altında  Türkiye Cumhuriyeti yazıyor. Yeni kimliklerde ise  uyruğu: Türkiye Cumhuriyeti diye yazıyor.1 yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top