En Çok İlginizi Çeken Ulaşım Aracı Hangidir ? Nedenleri İle Birlikte Yazınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

En Çok İlginizi Çeken Ulaşım Aracı Hangidir ? Nedenleri İle Birlikte Yazınız .

    0


En Çok İlginizi Çeken Ulaşım Aracı  Hangidir ? Nedenleri İle Birlikte Yazınız .

 Ulaşım araçları bizim bir yerden başka bir yere gitmemizi sağlayan vasıtalardır . Bu araçlar sayesinde işlerimiz yaparız ve zamandan tasarruf sağlarız . Kara yolu , hava yolu , deniz yolu , demir yolu gibi türleri  vardır.  Her bir bölümün içinde de kendine özgü olan ulaşım araçları vardır . 

Benim en çok sevdiğim ulaşım aracı ise uçaktır . Çünkü uçaklara küçükten belli bir merakım ve sevgim vardır . 

Bu sevgim  ve merakımın hiç bitmeyeceğini düşünüyorum . Kuşlardan esinlenerek yapılan uçağın nasıl yapıldığını,  neyden yapıldığını merak ettiğim için hep uçaklara ilgim olmuştur .  Havada özgür bir kuş gibi dalgalanan uçak benim en çok ilgimi çeken ulaşım aracıdır . Aynı zamanda uçağı gördüğüm zaman  heyecandan hem korkuyorum  hem de mutlu oluyorum . Uçağa  şu ana kadar hiç binmedim . Biliyorum en güvenilir ulaşım aracıdır fakat korkum olduğu için binmeye cesaret edemiyorum . Uçağın kalkış sırasında ve iniş sırasında nasıl hareket ettiğini görmek beni çok mutlu ediyor . Kanatları ilgimi çekiyor . Saatte  ne kadar hızla gittiğini merak ediyorum . Kısacası uçaklar , helikopterler benim çok ilgimi çekiyor ve bu ulaşım araçlarını çok seviyorum  . Bir gün korkumu atlattığımda uçakla  merak ettiğim bir ülke olan Japonya'ya gitmek istiyorum.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.