Yurt Dışında Nereden Nereye Seyahat Etmek İstersiniz ? O Ülkeyi Ve İnsanları Tanımak Size Neler Kazandırır ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Yurt Dışında Nereden Nereye Seyahat Etmek İstersiniz ? O Ülkeyi Ve İnsanları Tanımak Size Neler Kazandırır ?

    0


Yurt Dışında Nereden  Nereye  Seyahat Etmek İstersiniz ? O Ülkeyi Ve  İnsanları  Tanımak Size Neler Kazandırır ?

Her insan farklı ülkeleri görmek , farklı ülkelere gitmek ister . Çünkü insan merak duygusu ile dünyaya gelmiştir . Merak ettiğimiz için , farklı yerleri görmek istediğimiz için seyahat etmek isteriz . Ben en çok Japonya ve Çin Halk Cumhuriyeti'ne gitmeyi ve orada belli bir sürede kalmayı isterdim .

 Japonya'nın kültürel zenginliklerini , dilini merak ettiğim için orada kalmak isterdim . Oradaki insanların sürekli çalıştığını  ve bu çalışma azminin bana da geçmesi için onlar ile konuşmak isterdim .

 Oranın kaliteli balıklarını tatmak isterdim . Çin Halk Cumhuriyeti'ne gitmeyi ve orada her türlü kültürden insanı görmeyi isterdim . Buraları görmek beni hem mutlu eder hem de farklı şeyler öğrenirim . Kendi kültürüm hakkında orada tanıştığım kişilere bilgiler veririm . Onların kültürlerini , yaşayışlarını , örf ve adetlerini öğrenirim . Bilim ve teknolojide nasıl geliştiklerini öğrenirim ve ben de bunlardan faydalanmaya çalışırım . Farklı insanları tanıyarak onlardan farklı bilgiler almaya çalışırım .  Böylece bilgi sahibi olurum . Oraların iklimini yaşar ve öğrenirim . Oraların iklimin insan yaşantısı üzerine etki edip  etmediğini araştırırdım ve daha birçok şey öğrenmeye çalışırdım . Kısacası benim için farklı bir ülkeye gitmek yalnızca eğlenmek değil aynı zamanda öğrenmektir de .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.