Tasarrufun Sağladığı Katkılar Nelerdir? Yazınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Tasarrufun Sağladığı Katkılar Nelerdir? Yazınız .

    0


Tasarrufun Sağladığı Katkılar Nelerdir?  Yazınız .

Her zaman tutumlu insan olmalıyız . Sahip olduğumuz her şeyin değerini bilmeliyiz . Eşyalarımızın , doğal kaynaklarımızın kısacası her şeyin değerini bilmeliyiz . Tasarruf sahibi olan , bilinçli , nitelikli bir insan olmalıyız . Tasarruf  sahibi olmak insana birçok katkı sağlar . Bu katkılar şunlardır :

* Daha fazla birikime sahip olabiliriz . Bu birikimlerimiz sayesinde ev alabiliriz , arsa alabiliriz ve geleceğe yönelik bu tip yatırımlarda bulunarak gelecekte daha rahat bir hayata sahip olabiliriz. Kimseye muhtaç olmayız .

*Ülkemize faydalı bir insan oluruz . Ülkemizin kaynaklarını boş yere israf etmemiş oluruz ve böylece ülkemizin ekonomisne de katkı sağlamış oluruz .
* İş yeri bütçemize katkı sağlamış oluruz .
* Zor durumda olan, yardıma muhtaç olan insanlara  borç olarak para verebiliriz ve onları  bazı sıkıntılardan kurtamış olabiliriz .
* Çocuklarımızın geleceğpi için para biriktirebiliriz ve onlar adına hesap açtırarak onların da gelecekte iyi bir hayat sürmelerine yardım ederiz .
* Maddi durumumuz çok iyi ise ve savurgan biri değilsek hayır adına işler yaparız . Bir okul, hastane, vakıf açabiliriz . Böylece insanlara da yardım etmiş oluruz . Ülkemize de faydalı olmuş oluruz .
*  Kazancımız daha da artar .
* Kaynak tüketimini azalttığımız için doğaya da büyük katkı sağlamış oluruz .
* Ülkemizin enerji gereksnimini azaltmış oluruz .
* Bizim tasarruflu olduğumuz gören kişiler bizi örnek alır ve böylece ülkemiz için bir tasarruflu insan daha  kazanılmış olur .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.