Siz Milletvekili Olsaydınız Halkınız İçin Ne Yapardınız ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Siz Milletvekili Olsaydınız Halkınız İçin Ne Yapardınız ?

    0


Siz  Milletvekili Olsaydınız Halkınız İçin Ne Yapardınız ?

Milletvekili olmak için belli şartları taşımak gerekir . Öncelikle Türk vatandaşı olmak , kamu  hizmetinden yasaklı olmamak , on sekiz yaşını doldurmuş  olmak , askerlik ile ilişiği bulunmamak , yüz kızartıcı  işlerde bulunmamak , en az ilkokul mezunu olmak , kısıtlı olmamak gibi şartlara sahip olmak gerekir .  Milletvekili adı üzerinde milletin vekili , milletin  sesi anlamına gelir .  Milletvekili olsaydım eğer halkım için elimden gelen her türlü fedakarlığı yapardım .

Halkımın isteklerini , şikayetlerini  Türkiye Büyük Millet Meclisinde dile getirirdim . Kendi yakınlarıma iş bulmaya çalışmazdım yani torpille işe alım yapmazdım . 

Hakkaniyete önem verirdim  ve haksızlığa uğramış insanların  haklarını elde edebilmeleri için her türlü zorluğa katlanırdım . Güçlü ve haksız olanın yanında değil haklı , mağdur kişilerin yanında olurdum .  Halkımın  sesi olurdum . Milletvekili aylığımla   maddi durumu olmayan öğrencilere burs verirdim .  Fakir olan ailelere yardım ederdim . Her zaman halkıma doğruları söylerdim .  Vatandaşın dertlerini dinler , sorunlarına çözüm bulmaya çalışırdım . Örneğin ;  Benim çocuğum ve onun arkadaşı vardır .  Bu ikisinden hangisi daha liyakatli ise onun görevini yapabilmesi ve başarılı olması için her türlü desteği sağlardım . Yani kendi çocuğum emeği ile bir yerlere  gelememişse ona kesinlikle torpil yapmazdım . Çünkü başka insanların hakkına asla girmezdim .  Milletvekilleri için olan bedava  olanakların halkım için yapılmasına çalışırdım .  Haram para yemezdim. Yetim , öksüz hakkı yemezdim .

Halka  yalan söylemezdim . Doğru , dürüst ve güvenilir bir milletvekili olmaya çalışırdım . Duruşumla , yaşayışımla , karakterimle halkıma örnek bir  milletvekili olurdum .  Kendi bulunduğum partiyi  iyi işler yapmıyorsa onu da eleştirirdim .  Halka boş vaatler vermezdim . Gerçekleştirebileceğim vaatlerde bulunur ve bu vaatleri de seçimden sonra yerine getirmeye çalışırdım .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.