Organ Bağışında Bulunmanın Toplumsal Dayanışmaya Etkisi Sizce Ne Olabilir ? Açıklayınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Organ Bağışında Bulunmanın Toplumsal Dayanışmaya Etkisi Sizce Ne Olabilir ? Açıklayınız .

    0


Organ Bağışında Bulunmanın  Toplumsal Dayanışmaya  Etkisi Sizce Ne Olabilir ? Açıklayınız .

 Organ bağışında bulunmanın topluma katkıları şunlardır:
Verilen her bir organ bir can demektir . Bir ya da birden fazla hayat kurtarmak demektir . Organ vermek , başka bir insana umut kaynağı olmak en erdemli davranışlardandır diye düşünüyorum . Organ bağışında bulunmak toplum içindeki birlik ve beraberliği artırır , kardeşlik duygusu artar , güven duygusu artar .

Bunun için mutlaka organ bağışı yapılmalı ve organ bağının ülkemizde yaygınlaşması için gerekli olan olumlu adınlar atılmalıdır .

Organ bekleyen binlerce belki yüz binlerce can vardır . Hayata tutunabilmek , hayatını yaşayabilmek için bir organa ihtiyaç duymaktadırlar . Onlara organ veren kişi büyük iyilik yapmış olur .  Organa ihtiyaç duyan kişinin yerine kendimizi mutlaka koymalıyız . Belki bir gün biz de organ nakli bekleyen kişilerden biri olacağız . Bunun için mutlaka empati kurma becerisine de sahip olmalıyız . Toplum içinde dayanışmanın , sevgi ve saygının çoğalması için , kardeşliğin daim olması için , yardımseverliğin daim olması ve toplumsal dayanışmanın artması için  organ bağışında bulunulmalıdır . Organ bağışı  hem insan olarak görevimizdir hem de  toplumsal görevimizdir . Bunu asla aklımızdan çıkarmamalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.