Nasıl Daha İyi Bir Vatan Yaratırız Konulu Kompozisyon Yazınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Nasıl Daha İyi Bir Vatan Yaratırız Konulu Kompozisyon Yazınız .

    0


Nasıl Daha İyi Bir Vatan Yaratırız Konulu Kompozisyon Yazınız .

Vatan demek ana yurdumuz , içinde doğup büyüdüğümüz toprağımız demektir .  Vatanımızı geliştirmek ve vatanımız için iyi işler yapmak hepimizin görevidir .  Özellikle de vatan konusunda en büyük görev biz gençlere düşer .  Çünkü biz gençler daha güçlü olduğumuz ve çalışmaya daha istekli olduğumuz için daha iyi işler ortaya çıkarabiliriz . Vatanımızı koşulsuz sevmeliyiz .  Bir toprak parçasını dahi düşmanlara teslim etmemeliyiz .  İyi bir insan olmalıyız . Vatana asla ihanet etmemeliyiz .

 Vatanımızı bölmeye çalışan iç ve dış terör örgütlerine karşı her zaman birlik , beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmeliyiz .

Vatanımızı sevmek için çok çalışmalıyız . Sadece sözde vatanını seven boş kimseler haline dönüşmemeliyiz . Gündemde ve dünyada olan tüm gelişmeleri takip etmeliyiz . Vatanımız için  her türlü görevi yerine getirmeliyiz . Bu vatanı bize emanet eden , şehit olan binlerce askerimizin kanını yerde bırakmamak için çok çalışmalıyız ve ilerlemeliyiz . Ülkemizi sosyal , siyasal ekonomik , kültürel  vb . her anlamda geliştirmeliyiz . İlim ve irfan yolunda ilerlemeliyiz .  Kendi yerli ürünlerimizi üretmeliyiz ve bunları başka ülkelere ihraç etmeliyiz . Spor alanında , sanat alanında , eğitim alanında  ilerlemeli ve nitelikli , kabiliyetli bireyler ortaya çıkarmalıyız .

Vatan söz konusu olduğunda  canımızı bile bu vatan için verebilmeliyiz . Vatanımızın ormanlarına , doğal güzelliklerine zarar vermemeliyiz . Havayı , suyu , toprağı kirletmemeliyiz .  Vatnımızı yeşil bir cennet  haline getirmeliyiz . Aile kurumlarımız sağlam olmalıdır . Nitelikli , bilgili , terbiyeli ,  erdemli çocuklar yetiştirmeliyiz . Gelecek nesillere kalması için bu cennet vatanı kirletmemeliyiz . Bol bol ağaç dikmeliyiz , fidan yetiştirmeliyiz .  Yeni projelere imza atmalıyız . Ülkemiz için faydalı olan her etkinliğe elimizden gelen her türlü desteği vermeliyiz .


Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.