Milli Egemenlik ve Bağımsızlık Sembolleri Bizler İçin Neden Önemlidir? Açıklayınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Milli Egemenlik ve Bağımsızlık Sembolleri Bizler İçin Neden Önemlidir? Açıklayınız .

    0


Milli Egemenlik ve  Bağımsızlık Sembolleri Bizler İçin Neden Önemlidir? Açıklayınız . 

Türkiye Cumhuriyeti için tam bağımsızlık ve milletin hakimiyeti çok önemli bir yere sahiptir . Milli egemenlik ve tam bağımsızlığımız bizim olmazsa olmazlarımızdandır . Türk lirası , Türk bayrağı , Cumhurbaşkanlığı Forsu , İstiklal Marşı bizim bağımsızlık sembollerimiz arasında yer alır . Bağımsızlığımız tehlikeye düştüğü zaman  ülkemiz için çok kötü sonuçlar olur . Tam bağımsız olmaya devam etmek için  güçlü olmak ve her alanda gelişmeye mecburuz .

Başka ülkelerin manda ve himayesi altına girmemek için güçlü olmalıyız . Milli egemenliğimizin güçlü olması için demokrasiye , cumhuriyete sahip çıkmalıyız . İnsan haklarına önem vermeliyiz .

Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için , ülkemizin dünyanın en gelişmiş ülkesi olması için çok çalışmalı ve durmadan yolumuza devam etmeliyiz . Cumhuriyetin nitelikleri olan  insan haklarına saygılı devlet , laik devlet , sosyal devlet , hukuk devleti , demokratik devlet , Atatürk milliyetçiliğine bağlı devlet gibi değerlere sahip çıkmalıyız . Milli marşımız olan İstiklal Marşımızın , ezanlarımızın dinmemesi için hak uğruna , adalet uğruna mücadele etmeliyiz . Resmi dilimiz olan Türkçeye sahip çıkmalıyız . Bayrağı şekli kanunda belirtilen  beyaz ay yıldızlı al bayrağımızı her zaman göklerde dalgalandırmalıyız .  Bu bayrak için nice canlar şehit olmuş , nice yiğit kadınlarımız evde çocuğunu bırakıp  canını bu vatan için feda etmiştir . Atalarımızın kanları ile sulanan bu toprakların değerini bilmeliyiz .  Paramızın değerinin yükselmesi için çalışmalıyız .Türkiye Cumhuriyeti'ni yükseltmeli ve geleceğe aydın gençler bırakmalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.