Milli Bayramlarımızı Coşkuyla Kutlamak İçin Neler Yaparız - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Milli Bayramlarımızı Coşkuyla Kutlamak İçin Neler Yaparız

    0


Milli Bayramlarımızı  Coşkuyla Kutlamak İçin Neler  Yaparız

Milli bayramlarımızdan olan Cumhuriyet Bayramı , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı , 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı , 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi bayramlarımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'in bize  bıraktığı değerli bayramlarımızdır .Saygı duruşu ile başlanır , İstiklal Marşı okunur ve daha sonra diğer etkinliklere geçilir .

Bu bayramlar kültürümüzün bir parçası  haline gelmiştir . Milli bayramların güzel ve coşkulu geçmesi için birçok etkinlikler yapılmaktadır .

Çeşitli gösteriler düzenlenmekte , çeşitli programlar yapılmakta ve bayramlarımız coşku ile kutlanmaya devem edilmektedir . Mesele 23 Nisan 'da çeşitli ülkelerden çocuklar gelmekte ve bizim bu güzel bayramımıza katılmaktadır . Farklı kültürlerin kaynaştığı bu bayrama çocuklarımız eğlenmekte , yeni arkadaşlıklar kurmakta ve bu bayramlarımız çok güzel ve eğlenceli bir şekilde geçmektedir . Okullar ve sınıflar Türk bayrakları ile süslenir . Balonlar ile süslenir . Bayram kutlama programları yapılır . Öğrenciler şiirler , kompozisyonlar okur , tiyatrolar yapılır ve çeşitli yarışmalar düzenlenir . Pilotlarımız bu güzel günlerde havada güzel gösteriler yapar . Bu bayramlarımızın  coşkulu ve güzel geçmesi için her türlü güzel etkinlikler yapılır . Devletin üst yöneticiler ve halktan her kesim bu bayramlara katılır .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.