Meyvelerin Ve Sebzelerin Hava Yoluyla Taşınmasının İhracatımıza Katkısı Ne Olacaktır ?


Meyvelerin Ve Sebzelerin Hava Yoluyla Taşınmasının İhracatımıza Katkısı Ne Olacaktır ?

Ülkemizde  iklim çeşitliliği olduğu için çeşitli sebze ve meyveler üretilir  . Meyvelerin bu denli çeşitli olması , fazla olması ülke ekonomisine büyük katkı sağlar . Sebze ve meyve üretimide dünyada önemli bir yere sahip olduğumuz için , üretilen ürünlerin fazlası için başka ülkelere ihracat edilir , satılır . Sebze ve meyveler hava yolu ile taşındığı zaman zamandan tasaaruf sağlanmış olur .

Kısa zamanda varacağı ülkeye gider ve oraların manavlarında yerini alır  ve pazarlanmaya başlanır .

Sebze ve meyveler hava yolu ile gidince tazeliğini korumuş olur ve hemen bozulmamış olur .  Sebze ve meyve hemen bozulabileceği için bir an önce hava yolu ile gideceği yere götürülmesi ve oranın tezgahlarında da satışa sunulması gerekir . Ülkemiz çeşitli sebze ve meyveleri başka ülkelere ihraç etmektedir . Örneğin ; incir , kuru üzüm , Malatya kayısısı , çay , fındık , turunçgiller , baklagiller vb . çeşitli tahıllar , meyveler , sebzeler başka ülkelere hava yolu ile götürülür . Ülkemiz sebze ve meyve ihracatından büyük gelir sağlar ve böylece de ülke ekonomisi de güçlenmiş olur .

Ülkemiz sebze ve meyve çeşitlliği bakımından zengin bir ülke  olduğu için şanslıdır .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top