Çevrenizde Kan Bağışı Yapmış Kişiler Var Mı ? Hangi Duygular İçinde Bağış Yaptıklarını Öğreniniz . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Çevrenizde Kan Bağışı Yapmış Kişiler Var Mı ? Hangi Duygular İçinde Bağış Yaptıklarını Öğreniniz .

    0


Çevrenizde Kan Bağışı Yapmış Kişiler Var Mı ? Hangi Duygular İçinde Bağış Yaptıklarını Öğreniniz .

Bir insan hayatını kurtarmak , bir insana umut vermek dünyanın en güzel  yardımıdır . Çevremde kan bağışı yapmış kişiler çoktur . Ben de kan bağışı yapan bir bireyim . Herhangi bir sağlık sorunum olmadığı için , sigara kullanmadığım için belli aralıklar ile Kızılay'a kan bağışı yaparım . Kan bağışı yaparken bir insana faydalı olacağım diye kendimi çok özel ve değerli hissediyorum .

Çok mutlu oluyorum . Kendimi hasta olan, yardıma muhtaç olan insanların yerine koyuyorum ve empati kurabilme becerisine sahip oluyorum .

Annem de belli aralıklar ile kan bağışı yapmıştır . O da kan bağışı yaptığı için çok mutlu olduğunu söylüyor ve gözleri parlıyor . Bence sağlıklı olan , kan verebilme gücüne sahip olan her birey kan vermeli ve bu mutluluğu hissedebilmeli ve yaşayabilmelidir . Çevremde daha birçok kan bağışı yapan tanıdıklarım var . Arkadaşlarım , dostlarım , hocalarım vb . Onlar da çok mutlu oluyor ve verdiğimiz kanlar birçok insana hayat veriyor diye düşünüyorlar .  Kan verdiğim için huzurlu oluyorum , manevi bir duyguya kapılıyorum . Bunun için herkes kan vermeli ve yardımsever olmalıdır . Unutmayın ki bir damla kan bin damla umut demektir . İnsana başka bir insana umut olmaktan daha fazla huzur verecek başka bir şeyin daha olduğunu düşünmüyorum .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.