Atatürk , Sağlık Durumu Kötüye Gittiği Günlerde Bile Ülke Sorunlarıyla İlgilenmişti . Bu Durumu Onun kişisel Özellikleri Açısından Değerlendiriniz . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Atatürk , Sağlık Durumu Kötüye Gittiği Günlerde Bile Ülke Sorunlarıyla İlgilenmişti . Bu Durumu Onun kişisel Özellikleri Açısından Değerlendiriniz .

    0


Atatürk ,  Sağlık Durumu Kötüye Gittiği Günlerde Bile  Ülke Sorunlarıyla İlgilenmişti . Bu Durumu Onun kişisel Özellikleri Açısından Değerlendiriniz .

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk  , sağlık problemleri yaşamasına rağmen  Adana ve Mersin'e  seyahat ederek  çalışmalarda bulunmuş , Adana'da askeri  geçit törenini izlemiştir . Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal sağlık sorunlarını önemsememiş ve vatanı için elinden gelen fedakarlıkları yapmaya devam etmiştir . 

Fransa'nın Suriye 'de mandater  bir yönetim kurması üzerine   , İskenderun  Özerk bir yönetime kavuşmuştur .

İskenderun halkı  Türkiye'ye katılma  isteğini Adana gezisi sırasında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'e iletmişlerdir . Mustafa Kemal de şu sözü söylemiştir : '' Kırk asırlık  Türk yurdu  düşman elinde esir kalamaz '' diyerek kararlılığını ve vatanseverliğini ortaya koymuştur . Sağlık durumu iyiye gitmese bile vatanından asla vazgeçmemiş ve vatanını düşman ellere teslim etmemiştir . Atatürk döneminde Hatay Cumhuriyeti kurulmuştur fakat Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'in ömrü Hatay'ın ana vatana katılmasını görmeye yetmemiştir . O her zaman vatan yolunda mücadele etmiş azimli , kararlı , vatansever , gerçekçi , ileri görüşlü , çok yönlü , içinde insan sevgisi olan eşsiz bir liderdir . Onun bu fedakarlıkları asla unutulmayacaktır . Onu minnetle anmaya Türk halkı olarak , Türkiye Cumhuriyeti olarak devam edeceğiz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.