Toplumun İhtiyaç Ve İsteklerini Göz Önüne Alarak Bu Konuda Bir Şeyler Yapmak Neden Önemlidir ? Örnek Vererek Açıklayınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Toplumun İhtiyaç Ve İsteklerini Göz Önüne Alarak Bu Konuda Bir Şeyler Yapmak Neden Önemlidir ? Örnek Vererek Açıklayınız .

    0


Toplumun İhtiyaç Ve İsteklerini Göz Önüne Alarak Bu Konuda Bir Şeyler Yapmak Neden Önemlidir ? Örnek Vererek Açıklayınız .

Her insanın mesleği farklıdır . Çünkü her insanın ilgisi ve yetenekleri farklıdır . Ama asıl önemli olan tüm mesleklerin topluma faydalı olma gibi bir amacı olduğunu aklımızdan çıkarmamaktır . Toplumun ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurarak bir mesleği icra etmek de toplum için daha faydalı olur . Toplum adına, insanlık adına verilen  hizmetler , insanlığı, toplumu her zaman yaşatır .

Toplum içinde birlik , beraberlik ve dayanışma olur . Mesela toplumun ihtiyaç ve isteklerinden bir tanesi  belediyelerin iyi hizmet vermesidir . İnsanlar temiz bir çevrede yaşamak isterler .

Bunun için de belediye bu konuda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmelidir . Her yere çöp kutuları konmalı ve çevre kirlenmemelidir . Yine çocuklar için çok önemli olan parklar da toplumun ihtiyaç ve isteklerinden birisidir. Parklar yapılarak çocukların mutlu olması sağlanır ve yapılan parklar çocukların gelişimini  de olumlu yönde etkiler . Bu sayede hem aileler mutlu olur  hem de çocukları mutlu olur . Bir diğer örnek ise şunu verelim . Geri dönüşümü sağlanabilecek  olan atıklar geri dönüşüme gönderilmelidir . Mesela okullarda atık kağıtlar bir çöp kutusunda biriktirilmeli ve böylece kağıt israfı da ortaya çıkmamalıdır  . Bu sayesinde daha fazla ağaç kesilmeyecek ve ülke ekonomisi de bundan fayda sağlayacaktır . Yapılan bu tür etkinliklerin hepsi de toplumun faydasına olur . Bir başka örnek ise şunu verebiliriz : Çevre temizliği konusunda toplumdaki bireyler için çeşitli konferanslar düzenlenmeli, seminerler yapılmalı ve toplum çevre temizliğine daha duyarlı olmalıdır .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.