Siz Hangi Mesleği Seçmek İsterdiniz ? Bu Mesleği Neden Seçerdiniz ? Tartışınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Siz Hangi Mesleği Seçmek İsterdiniz ? Bu Mesleği Neden Seçerdiniz ? Tartışınız .

    0


Siz Hangi Mesleği Seçmek İsterdiniz ?  Bu Mesleği Neden Seçerdiniz ? Tartışınız . 

Her insan farklı beceri  ile doğar . Her insanın farklı alanlara yetenekleri vardır . Fakat kişilerin yetenekleri yanında bir de ilgi duydukları meslekler vardır . Çünkü kişiler birden fazla alanda çalışmak isteyebilir ve kendilerini geliştirmek isteyebilir . Ben doktorluk mesleğini seçmek isterdim . Doktorluk mesleğini seçmek istememin nedeni ise şudur :  Doktor olarak insanlığa büyük hizmetler vermeye çalışırdım . 

Özellikle genel cerrah olmak isterdim . Tam hayatını kaybetmek üzereyken bir hastanın hayatını kurtarmak ve dışarıda o hastayı bekleyen endişeli aileye mutlu haberi vermek beni en çok mutlu eden şey olurdu .

Her meslek benim gözümde değerlidir , saygındır . Doktorluk mesleği de benim için çok özel ve saygın bir meslektir . Allah'ın izni ile bir hayat kurtarmak , insanlara faydalı olmak , yeni ilaçlar bulmak , yeni bilimsel çalışmalarda bulunarak tüm insanlığa faydalı olmak insanı çok mutlu eder bence .  Maddi durumu olmayan hastaların ilaç paralarını devlet karşılamıyorsa eğer ben karşılamaya çalışırdım . Çünkü bazı ilaçları devlet karşılamıyor ve maddi durumu olmayan kimseler o ilaçları alamayabiliyor . İşte bu durumda o vatandaşlara yardım etmek ve onları mutlu etmek isterdim . Hasta olan küçük bir çocuğu gülümsetmek , bir yaşlıya candan sarılarak onun derdine derman olabilmek , bir bebeğin hayatını kurtarabilmek insanı çok mutlu eder . Çünkü iyilik yapıyorsun ve içsel olarak büyük bir huzura eriyorsun . Belki kurtaramadığım  hayatlar da olabilir fakat ben tüm inancımla ve alın terimle elimden gelenin hepsini yapardım ve insan olarak insanlığa faydalı olmaya kendim için kural haline getirirdim .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.