İş İlanlarında '' Üniveriste Mezunu , Yabancı Dil Bilen , Deneyimli , Sorumluluk Alabilecek , Çalışmasına Uyumlu , Liderlik Vasıflarına Sahip'' Gibi Özelliklere Niçin Yer Verilmektedir? Açıklayınız. - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

İş İlanlarında '' Üniveriste Mezunu , Yabancı Dil Bilen , Deneyimli , Sorumluluk Alabilecek , Çalışmasına Uyumlu , Liderlik Vasıflarına Sahip'' Gibi Özelliklere Niçin Yer Verilmektedir? Açıklayınız.

    0


İş İlanlarında  '' Üniveriste Mezunu , Yabancı Dil Bilen , Deneyimli , Sorumluluk Alabilecek , Çalışmasına Uyumlu , Liderlik Vasıflarına Sahip'' Gibi Özelliklere Niçin Yer Verilmektedir? Açıklayınız.

Hemen hemen her gün gazetelerde çeşitli iş ilanları verilmektedir . Bu ilanlarda belli özelliklere  sahip olan kişilerin işe alınacağı belirtilmiştir . Çağımız bilgi çağı , bilim çağı olduğu için artık belli bir bilgi birikimine sahip olmayan, en az bir yabancı dil bilmeyen , deneyimli olmayan , sorumluluk alamayan kişiler kolay kolay iş bulamamaktadır .

Kişilerin artık kendilerini çok iyi yetiştirmesi gerekir . Belli bir genel yetenek ve genel kültür birikimine sahip olunması gerekir . Ancak bu özellikşere sahip olunursa iş bulunabilir . 

İyi bir iş bulmak için iyi çalışmak ve üretken olmak gerekir . Artık ekmek aslanın ağzında değil , aslanın midesindedir . Bunun için iş bulmak da eskisi gibi kolay değildir . Eskiden lise mezunu olan kişiler öğretmen,  ziraat mühendisi vb. olabiliyordu fakat günümüzde artık  bu mesleklere sahip olabilmek o kadar kolay  değildir . Günümüzde öğretmenlik sınavlarına bir de mülakat eklenmiş ve artık öğretmen atamamaları daha da zor bir duruma gelmiştir . Günümüzde daha çok çalışmak , daha çok becerilere sahip olmak gerekir. Kişinin kendisini çok iyi yetiştirmesi gerekiyor . Belli özelliklere sahip olunmadan kolay bir şekilde iş bulunmuyor . İş bulabilmek için sadece üniversite mezunu olmak da yetmiyor . En az bir yabancı dil bilinmesi gerekiyor, geçmişte başka bir iş yapılıp yapılmadığı da inceleniyor ve daha birçok koşullar vardır .

İşte bu koşullara sahip olan deneyimli bireyler işe alınıyor . Bunun için yukarıda saydığım özelliklere sahip olabilmek için çalışmaya ve üretmeye devam edelim .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.