İnsanlar Doğal Çevreyi Nasıl Etkiler ? Örneklendiriniz . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

İnsanlar Doğal Çevreyi Nasıl Etkiler ? Örneklendiriniz .

    0


İnsanlar Doğal Çevreyi Nasıl Etkiler ? Örneklendiriniz .

Doğal çevreyi korumak demek doğal dengeyi de korumak demektir . Bizler insan olarak çevreye ne yaparsak , doğa da bize , yaptığımız her şeyin karşılığını verir . Doğayı korursak , çevremizi temiz tutarsak , yeşil alanları artırırsak , çok fazla bina yapmazsak , kaçak avcılık yapmazsak vb. tüm bunların karşısında çevremiz de bize güzellikler verir . Temiz bir çevrede yaşamak  , yeşil alanlarda  nefes almak kişiyi mutlu eder ve kişi temiz bir çevrede daha sağlıklı olur .

Çevremizi temiz tuttuğumuz zaman gelecek nesillere de temiz bir çevre , temiz bir doğa bırakmış oluruz .

Çevre kirliliği artarsa , zehirli gazlar doğaya karışırsa , ormanlık alanlar pislik içinde bırakılırsa , orman yangınları artarsa ,  egsoz dumanları havayı kirletirse , hayvanlara zarar verilir ve hayvan türleri yok edilmeye çalışılırsa , bunlardan da yine biz insanlar olumsuz yönde etkileniriz . Bütün bu olumsuz eylemler sonucunda küresel ısınma daha da artmaya başlar . Ekolojik denge bozulur . Bunun sonucunda da tüm canlılar zarar görür . İşte bunların  olmaması için havayı , suyu , toprağı temiz tutmalıyız .  Havayı kirletmemeliyiz , sularımıza kirli atıklar bırakmamalıyız , sularımız israf etmemeliyiz. Toprağın doğal yapısını bozmamalıyız , ziraai ilaçları gereğinden fazla toprağa katmamalıyız . Kısacası çevreyi yi yapmak da kötü yapmak da biz insanların elindedir .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.