Edindiğini Bilgilerden Yararlanarak Vergi Kaçırmanın Ülkemizin Ekonomisi Ve Geleceği Açısından Hangi Sakıncalara Neden Olacağını Sınıfta Arkadaşlarınızla Tartışınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Edindiğini Bilgilerden Yararlanarak Vergi Kaçırmanın Ülkemizin Ekonomisi Ve Geleceği Açısından Hangi Sakıncalara Neden Olacağını Sınıfta Arkadaşlarınızla Tartışınız .

    0


Edindiğiniz Bilgilerden Yararlanarak Vergi Kaçırmanın Ülkemizin Ekonomisi Ve Geleceği Açısından  Hangi Sakıncalara Neden Olacağını  Sınıfta Arkadaşlarınızla Tartışınız .

Devletimiz , ülkemizin iç güvenliğini ve dış güvenliğini sağlar . Devletimiz ulaşım , güvenlik , sağlık , eğitim, adalet vb . alanlarda bizlere çeşitli hizmetler verir . Bu hizmetlerin de sağlıklı bir şekilde verilmesi için bizler vatandaş olarak devlete vergi vermekle yükümlüyüz . Devlet her kişiden gücü yettiği oranda vergi alır . Çok mal varlığına sahip olan kişiden çok vergi alınır , az mal varlığına sahip olan kişiden az vergi alınır .

Dolayısı ile vergide adalet vardır . Bizler vergilerimizi vermedimiz zaman , vergi kaçırdığımız zaman ülke ekonomisi kalkınamaz .

Vermediğimiz vergiler yüzünden devlet hizmet vermekte  zorlanabilir. Ayrıca vergi vermeyerek , başka insanların da hakkına girmiş oluruz . Yani kul hakkı yemiş oluruz . Vergi vermediğimiz takdirde devlet gelir elde edemez . Devlet gelir elde demediği zamanda eğitim , sağlık , idari , sosyal , ekonomik vb.  alanlarda halka yeterli hizmet veremez . Böyle olunca ülkemiz geriler ve ekonomimiz büyük zarar alır . Bunun için vergi kaçırmamalıyız , vergimizi her vatandaş gibi mutlaka vermeliyiz .

Ülkemiz vergi alamadığı zaman geleceğimiz de bu durumdan olumsuz etkilenir . Çocuklarımız iyi eğitim alamaz , sağlık olanaklarından faydalanamaz , ülke gerilemeye başlar . Bunun için her zaman  vergi vermeliyiz , vergi hırsızı olmamalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.