Atatürk'e Saygı Duyulmasının Nedeni Sizce Nedir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Atatürk'e Saygı Duyulmasının Nedeni Sizce Nedir ?

    0


Atatürk'e Saygı Duyulmasının Nedeni Sizce Nedir ?  

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin gururu ve büyük lideridir . O büyük lider , o büyük komutan vatanı ve milleti için her türlü fedakarlığı yapmış ve her türlü zorluğa gögüs germiştir . Milli Mücadeleyi başlatmış ve vatanımızın tam bağımsız olmasını sağlamış , Cumhuriyet'i ilan etmiştir .

Vatanına aşk ile bağlı olan bu muazzam komutana saygı duymamak elde değildir . O bizi çok sevmiş , düşmanları vatanımızdan Mehmetçiklerimiz ile birlikte çıkarmıştır .

Ülkemize yenilikler getirmiş , ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için her tülü çalışmayı yapmıştır . Onun için Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü her zaman çok seveceğiz ve sevmeye de devam edeceğiz . İleri görüşlü olduğu için , azimli ve kararlı olduğu için , gerçekçi olduğu için , çok yönlü olduğu için , vatansever olduğu için , yaratıcı fikirlere sahip olduğu için ve daha birçok neden için onu çok seviyoruz . Atatürk'ü sadece Türk milleti değil yabancı milletler bile çok sevmekte ve ona büyük saygı duymaktadır . Çünkü saygı duyulacak , büyük bir komutan , büyük bir öğretmen , büyük bir asker ve liderdir . Yüce Rabbim Sevgili Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve bu vatan uğrunda hayatını kaybeden tüm Mehmetçiklerimizin mekanlarını cennet etsin, nurlar içinde uyusunlar.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.