Anne Ve Babanızın İşe Nasıl Girdiklerini Öğreniniz . İşe Alınmalarda Hangi Özellikleri Etkili Olmuştur ? Belirtiniz . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Anne Ve Babanızın İşe Nasıl Girdiklerini Öğreniniz . İşe Alınmalarda Hangi Özellikleri Etkili Olmuştur ? Belirtiniz .

    0


Anne Ve Babanızın  İşe Nasıl Girdiklerini Öğreniniz . İşe Alınmalarda Hangi Özellikleri Etkili Olmuştur ? Belirtiniz .

Her insanın bir mesleği vardır . Her mesleğin de kendi içinde özellikleri vardır . Mesleklere sahip olabilmek için belli koşullara sahip olunması gerekir . Benim annem doktordur . Annem doktor olmak için ilk olarak üniversite sınavına girmiştir . Üniversite sınavından  çok yüksek bir puan alarak Tıpı kazanmıştır .  Marmara Üniversitesinde 7 yıl  tıp fakültesinde okumuştur . Daha sonra tıp fakültesindeki derslerini başarıyla bitirdikten sonra buradan mezun olmuştur . Daha sonra Tıp ile ilgili TUS sınavına girmiştir .

Sınav açıklanmadan devlet tarafından zorunlu doğu görevi verildiği için 6 ay zorunlu doğu hizmeti yapmıştır .

Altı ay doğu görevini Muş'ta tamamlamıştır . Daha sonra TUS sınavından  yeterli düzeyde puan almıştır ve bölümünü seçmiştir . Tercihlerinde çeşitli şehirler yazmıştır ve  bölümünü tercih etmiştir . Nöroloji bölümünü seçerek bu alanda kendini geliştirmeyi düşünmüştür . Konya'da dört yıl asistanlık yaptıktan sonra istediği şehri seçerek  doktorluk görevine devam etmiştir . Şu anda da görevine devam etmekte ve hastalarına faydalı bir doktor olmaya çalışmaktadır . Babam ise öğretmendir . Babam da annem gibi üniversite sınavına girmiş ve Matematik öğretmenliğini kazanmıştır . Erciyes Üniversitesinde 4 yıl matematik eğitimi almıştır. 4 yıl eğitimden sonra öğretmenlerin girdiği KPSS'ye girmiş ve oradan yüksek bir puan alarak atanmıştır . Babam da şu anda Konya'da matematik öğretmeni olarak işine devam etmektedir . Annem ve babam mesleğin gerektirdiği koşullara sahip olduğu için mesleklerini icra etmeye devam etmekte ve milletine faydalı birer insan olmaktadırlar .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.