Yaşadığınız Çevrede Hangi Ekonomik Faaliyetler Yapılmaktadır ? Araştırınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Yaşadığınız Çevrede Hangi Ekonomik Faaliyetler Yapılmaktadır ? Araştırınız .

    0

Yaşadığınız Çevrede Hangi Ekonomik Faaliyetler Yapılmaktadır ? Araştırınız .

Marmara Bölgesi'nin  en gelişmiş ili olan İstanbul'da yaşadığım için burada şu ekonomik faaliyetler yapılır : Tarım , hayvancılık , balıkçılık , madencilik gibi birinci ekonomik faaliyetler yapılmaktadır . Bu faliyet kollarına giren ekonomik faaliyetler  doğrudan doğal kaynakları kullanır . Yine ikincil ekonomik faaliyetler de yapılır . Bunlar ise şunlardır : Kimya , metal , tarım , makine , sanayi faaliyetleri , orman ürünleri , dokuma vb .  ikincil ekonomik faaliyetler de yapılmaktadır .

Bu ikincil ekonomik faaliyetlerden elde edilen  değer ise yüksektir . Birincil ekonomik faaliyetlerdeki hammadde  işlenerek mamul madde haline getirilir .


Bir diğer ekonomik faaliyet ise üçüncül ekonomik faaliyet türüdür . Bu ekonomik faaliyetlerden yapılanlar  ise şunlardır :  Eğitim , sağlık , turizm , ulaşım , ticaret , pazarlama , sigortacılık , bankacılık , medya ve güvenlik gibi  çalışma kollarını da içine alan faaliyetler yapılır . Bu ekonomik faaliyetler ise daha çok hizmete yönelik olarak gelişen  ekonomik faaliyetler arasında yer alır . Diğer bir ekonomi faaliyet türü ise dördüncü ekonomik faaliyetlerdir . Bunlar ise şunlardır : Uluslararası bilgisayar- yazılım , grafik-tasarım , film , reklam ve bilişim teknolojisi gibi yaygınlaşan ekonomik faaliyetlerde yaşadığım yerde yapılmaktadır . Bunların ise ekonomik getirisi oldukça iyi ,  oldukça yüksektir .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.