Evinize Daha Önce Hiç Kullanmadığınız Teknolojik Bir Araç Aldığınızı Düşününüz . Bu Aracın Kullanımını Öğrenmek İçin Önce Ne Yapmanız Gerekir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Evinize Daha Önce Hiç Kullanmadığınız Teknolojik Bir Araç Aldığınızı Düşününüz . Bu Aracın Kullanımını Öğrenmek İçin Önce Ne Yapmanız Gerekir ?

    0

Evinize Daha Önce Hiç Kullanmadığınız Teknolojik  Bir Araç Aldığınızı Düşününüz . Bu Aracın Kullanımını Öğrenmek İçin  Önce Ne Yapmanız Gerekir ?

Evime daha önce hiç kullanmadığım  bir bilgisayar aldığımı varsayalım . Bu bilgisayarı doğru olarak kullanabilmek , neler yapıp neler yapamayacağını iyice anlamak için öncelikle mutlaka "kullanma kılavuzunu " okumam gerekir . Çünkü kullanma kılavuzu bir ürünün uzun süre kullanılabilmesi için nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve özelliklerini bize en iyi anlatan rehberdir .

Eğer bilgisayardan hiç anlamıyorsam, internet ortmanına girdiğimde yanlış kişilere ev adresimi, adımı, telefon numaramı verirsem o zaman başıma olmadık belalar açabiliriz.

Bunun için ilk önce iyi bir kullanıcı olmam gerekir ve bu konuda muhakkak büyüklerimden yardım almam gerekir .


Başka bir teknolojik araç ise şu olsun. Kendime son model bir cep telefonu almış olayım . Bu cep telefonunu kullanmam için de yine önceden belli bilgilerimin olması gerekiyor . Eğer cep telefonumun interneti sınırlıysa ben de bilmeden sınırsızca internete girip orada vakit geçirdiysem faturama bir sürü para gelir. Ya da kontörüm daha çabuk biter ve eksilere düşerim. Bunun için daha önce hiç  kullanmadığım bir teknoloji aleti almadan önce o teknolojik aletler ile ilgili araştırma yapmalı ve o teknolojik aletlerin kullanma kılavuzlarını da okumalıyım .  Bu teknolojik ürünleri kullanırken de dikkatli olmalıyım. internette yanlış sitelere  girip dolandırılmamak için, çok dikkatli olmalıyım ve bilinçli kullanıcı olmalıyım .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.