Çamaşır Makinesi Olmasaydı Neler Olurdu ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Çamaşır Makinesi Olmasaydı Neler Olurdu ?

    0


Çamaşır Makinesi  Olmasaydı Neler Olurdu ? 

Bulaşık makinesi , çamaşır makinesi , elektrik süpürgesi vb . elektronik icatlar hayatımıza büyük kolaylıklar sağlamıştır . Çamaşır makinesi günümüzde hemen hemen her evde olan bir teknolojik üründür . Çamaşır makinesi ile kirli çamaşırlar daha çabuk yıkanır ve kirler daha kolay çıkar . Yani kısa zamanda birçok çamaşırlar yıkanır .

Çamaşırlarımız daha temiz olur, daha iyi yıkanır. Çamaşır makinesi olmasaydı bir sürü çamaşırı elimizde yıkamaya devam ederdik.

Elde yıkanan çamaşır da kişiyi çok yorardı . Elde yıkanan çamaşırlar yüzünden birçok su boşa giderdi. Yani su israfı olurdu . Ayrıca elde yıkanılan çamaşırlar da iyi durulanmadığı  için üzerinde az köpük kalabilirdi . Kalın çamaşırlar el ile yeterince sıkılmadığı için hemen kurumayabilir ve bu durumda bizi zorlayabilirdi .
Not:  Elektirik süpürgesi olmasaydı evimizin her yerini tertemiz yapamayabilirdik . Çünkü küçük parçalar kanepe altlarına, halıların altlarına girebilirdi . Toz daha çok olurdu . El süpürgesi ile süpürülen evlerde havaya toz kalkardı . Bu da tozun ağzımıza, burnumuza girmesine neden olurdu.  İşimiz daha da zorlaşabilirdi . Elektirik süpürgesi sayesinde evler daha kısa sürese temizlenmekte ve her yer pırıl pırıl olmaktadır . Daha kısa sürede bir evi tertemiz yapabiliriz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.