Bulaşık Makinesi Olmasaydı Neler Olurdu ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Bulaşık Makinesi Olmasaydı Neler Olurdu ?

    0


Bulaşık Makinesi Olmasaydı Neler Olurdu ?

Bulaşık makinesi günümüzde insan yaşamını kolaylaştıran en önemli icatlardan biridir . Bulaşık makinesi sayesinde kirli olan tabaklar , bardaklar  kaşıklar , çatallar , tencereler , tavalar vb.  güzel bir şekilde yıkanır . Bulaşık makinesi ile daha az su gider ve böylece israf da önlenmiş olur . Bulaşık makinesi yapılmış olmasaydı şu anda birçok bulaşığa bir sürü su giderdi .  Yani su israfı olurdu .

Eve bir misafir geldiğinde , yenilen yemeklerin kirli tabakları , çatalları vb. birikir ve bunların her birini tek tek elimizde yıkamak zorunda kalırdık .

Böylece de zaman kaybı yaşamış olurduk . Mesela kitap okumaya ayıracağımız zamanı bulaşık yıkamakla geçirebilirdik . Bulaşığı elimizde yıkadığımız zaman daha çok deterjan harcanırdı .  Ev hanımlarının , çalışan kadınların , çalışan erkeklerin işleri daha da zorlaşırdı . Bunun için bulaşık makinesi hayatımıza çok büyük kolaylıklar saylayan br icattır . Bulaşık makinesi sayesinde şimdiki ev hanımları , çalışan kişiler daha rahat bir konuma kavuştu . Belli bir miktar su ile bir sürü bulaşıklar pırıl pırıl yıkanmaktadır . Böylece bizler hem dinlenmiş oluruz  hem de teknolojinin faydalarını görürüz . Sularımızın boşa gitmemesi için , su  israfının olmaması için , zaman kaybının olmaması için bulaşık makinesi bizim için kolaylıklar sağlamıştır .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.