Siyasi Partilerden Beklentiler Nelerdir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Siyasi Partilerden Beklentiler Nelerdir ?

    0

Siyasi Partilerden Beklentiler Nelerdir ?

Siyasi partiler ilk olarak aktif olmalıdır . Yani hükümetin yaptığı her şeyden haberdar olmalıdır . Bunun için de çeşitli araştırma ve incelemelerde bulunmalıdır . Halkı çeşitli konularda bilgilendirmelidir . Bir siyasi parti  güçlü olmalıdır . Gerektiğinde iktidarda bulunan kimseleri iyi bir şekilde eleştirebilmelidir . Yani sadece eleştiri yapmak için eleştirmemelidir . Başta bulunan  hükümetin eksiklerini somut deliller ile halka kanıtlayabilmelidir .

Sözde olanlar açıkça halka gösterilmeli , halk da bu sayede bilinçlenmeli ve gerekli konulrdan haberdar olmalıdır .

Siyasi partiler kendilerine oy veren  ya da vermeyen tüm halkı temsil etmeli , tüm halkın hakkını aramalıdır . Siyasi partiler  içinde olan milletvekilleri Meclis'te halkımızı uyuyarak temsil etmemelidir . Mecliste gerekli konuşmaları yapmalı , parti olarak kendi gücünü , otoritesini ortaya koyabilmelidir . Siyasi partilerin milletvekilleri , belediye başkanları yolsuzluk yaptığında hiçbir siyasi parti  ya da hiçbir iktidar partisi bun a göz yummamalıdır . Hangi partiden olursa olsun  milletin malını yiyen , halkı  kandıran , yetim ve öksüz hakkı yiyen kimseler hemen partiden ihraç edilmeli ve bu kimseler hakkında gerekli cezai işlem yapılmalıdır . Halkın dileklerini , şikayetlerini meclise taşıyabilmelidir . Örneğin ;  ataması yapılmayan öğretmenler ve diğer kurumlarda çalışan kimselerin hakkını siyasi partiler  mecliste tartışmalı ve bu konuda hükümete baskı yapmalıdır . Halkın gereksinimi olan şeyler için tüm siyasi partiler üzerine düşen görevi yapmalı ve halk için çalışmalı, üretmelidir .


Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.