Derste Görgü Kurallarına Ve Ders Kurallarına Uymamanın Öğrenci Üzerinde Ve Öğretmen Üzerinde Etkisi Nedir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Derste Görgü Kurallarına Ve Ders Kurallarına Uymamanın Öğrenci Üzerinde Ve Öğretmen Üzerinde Etkisi Nedir ?

    0

Derste Görgü Kurallarına Ve Ders Kurallarına Uymamanın Öğrenci Üzerinde Ve Öğretmen Üzerinde Etkisi Nedir ?

 Toplum içinde yaşadığımız için görgü kurallarına uymamız gerekir . Bu görgü kuralları aile tarafından çocuklara öğretilmelidir . Derste görgü kurallarına uymamak , ders kurallarına uymamak , saçma sapan hareketlerde bulunarak  öğretmenin ve diğer arkadaşların dikkatini çekmeye çalışmak  dersin verimsiz geçmesine neden olur . Ders verimsiz geçince de hiç kimse bundan zevk almaz ve sınıfta olumsuz bir ortam oluşur .

Öğretmenin karşısında ayak ayak üstüne oturmak ,  derste sakız çiğnemek , arkadaşlara alaycı bir şekilde yaklaşma ve daha birçok olumsuz hareketler görgüsüzlük örnekleridir .  


Kişi yaptığı yanlış davranışlar ile eğitim sürecini olumsuz etkiler , öğrenmek ieteyen , çalışmak isteyen insanların zamanının çalmış olur . Öğretmen  dersi  olumsuz etkilemeye çalışan öğrencilerin olduğu sınıfta dersi istekli anlatmamaya başlar . Bundan diğer başarılı olan öğrenciler de etkilenir .  Bunun için derste görgü kurallarına uymalı, her yerde görgü kurallarına uymalı , nazik bir birey olmalıyız . Kaba davranışların , saygısızlığın , çok bilinçsizce hareketler içine girmenin ne kişinin kendisine faydası olur  ne de diğer kimselere . Onun için her zaman saygılı olmalıyız , ders kurallarına uymalıyız . Sınıfta dikkat çeken olumsuz hareketlerde bulunmamalı ve öğretmenimize karşı saygıda kusur etmemeliyiz , sınıftaki arakadaşlarımıza karşı saygılı olmalıyız . Böyle yaparsak ders daha zevkli geçer ve daha çabuk geçer . Dersten gerekli olan verim de alınmış olur .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.