Tekalif-i Milliye Emirleri'nin Türk milletinin birlik , beraberlik ve dayanışmasının bir örneği olduğu düşünüyor musunuz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Tekalif-i Milliye Emirleri'nin Türk milletinin birlik , beraberlik ve dayanışmasının bir örneği olduğu düşünüyor musunuz ?

    0

Tekalif-i Milliye Emirleri'nin Türk  milletinin  birlik , beraberlik ve dayanışmasının  bir örneği olduğu düşünüyor musunuz ?

Tekalif-i Milliye Emirleri çıkarılarak milletimizden gerekli olan yardım alınmıştır . Bu yardım sayesinde ordumuz daha güçlü hale gelmiş ,  daha cesareti olmuş ve düşmanı yurttan kovacak gücü kendinde bulmuştur . Bu emirlerin uygulanması elbette ki Türk milletinin birlik , beraberlik ve dayanışmasını sağlamıştır ve  bu değerlerimizle diğer milletlere de örnek olan asil bir millet olarak tarihe geçmişizdir . Milletimiz birlik ve beraberlik içinde hareket ederek düşmanı el birliği ile yurttan kovmuştur .

Ordumuz savaşa hazır hale gelmiş , ordumuzun savunma ve saldırı  yeteneği artmıştır . Bu emirler ile milletimiz tüm gücünü  sivil  ve askeri  gücünü savaş ortamına aktarmıştır .


Bu durum  da Sakarya Savaşı'nın kazanılmasını sağlamıştır .  Sakarya Savaşı ile  ordumuz savunmadan saldırya geçmiş ve daha birçok olumlu sonuçlar ortaya çıkmıştır . Eğer Yüce Türk milleti ordusuna gerekli olan maddi ve manevi desteği vermeseydi , ordu savaşlarda başarılı olmayabilirdi . Bu durum da düşmanın yurttan atılmasını zorlaştırabilirdi . İşte tüm bu olumsuzlukların yaşanmaması için millet el birliği ile hareket etmiş , iman gücü ile de yurdu düşmanlardan temizlemiştir . Kadını ile , erkeği ile , çoluğu  ile çocuğu ile , yaşlısı ile milletimiz orduya hizmet etmiş ve ordunun emrine girmiştir . Bu da milletimiz de ordu- millet anlayışın olduğunun da bir göstergesidir aynı zamanda .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.