Mehmet Akif Ersoy'un Yazdığı İstiklal Marşı'nın Değeri Ve Önemi Hakkında Düşüncelerinizi Yazınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Mehmet Akif Ersoy'un Yazdığı İstiklal Marşı'nın Değeri Ve Önemi Hakkında Düşüncelerinizi Yazınız .

    0

Mehmet Akif Ersoy'un  Yazdığı İstiklal Marşı'nın Değeri Ve Önemi Hakkında Düşüncelerinizi Yazınız .

İstiklal Marşı Türk Milleti'nin milli marşıdır .   Milli marşımız bizim için son derece önemli ve değerlidir , bu değer ve önemi asla tartışılamaz . Mehmet Akif Ersoy'un da dediği gibi milletimizin ay yıldızlı bayrağı her zaman göklerde özgürce dalgalanacaktır . Çükü bu ay yıldızlı bayrak için nice canlar gitmiştir , şehitlerimiz , gazilerimiz olmuştur . Şehitlerimizin  kanı da  bayrağımızın hür dalgalanması için  dökülmüştür . Bizim milletimizin ezelden beri özgürlüğüne düşkün olduğu söylenmiştir .  Çünkü bizim özgürlüğümüzü engellemeye hiçbir  kuvvet karşı duramaz ve duramamıştır da .

Özgürlük olmazsa biz ölürüz , aşılamayacak yerleri aşar ve en sonunda özgürlüğümüze kavuşuruz . Düşmanların  silahı , teknolojisi çok gelişmiş olabilir fakat milletimiz iman gücü ile , inancı ile  , vatanı için her şeyi yapmaya hazır olmuştur her zaman .


Hiçbir  medeniyet bu imanı yok edemez , boğamaz . Çünkü bu iman dolu güç , inanç ölümsüzdür . Bize düşen de yurdumuzu alçaklara , hain düşmanlara teslim etmemek yani direnmektir . Yapılan savaşlar bir gün son bulacak ve bağımsızlığımıza kavuşacağımız söylenmiştir milli marşımızda . Bu cennet vatanın kıymetini iyi bilmeli ve bastığımız toprakların sıradan bir toprak olmadığının bilincinde olmalıyız . Bu basılan topraklarda  yiğitlerimizin , şehitlerimizin kanı vardır . Bu cennet vatan için hepimiz  ölürüz .  Bizi hiç kimse vatanımızdan ayrı koyamaz , değerlerimizi yok demez , milli benliğimizi yok edemez .Çünkü biz bunlarla bir bütünüz . Ezanlarımız hiç susmamalı , her zaman okunmalıdır . Başka bir milletin egemenliği altına girmemek için de çok çalışmalı ve bağımsızlığımızdan asla ödün vermemeliyiz . Türk Milleti her zaman hür kalacaktır . Yani hür doğduk anamızdan yine hür öleceğiz . Bunun için  vatanımızın kıymetini bilmeliyiz . Üstat Mehmet Akif Ersoy'un da dediği gibi Yüce Allah bu millete asla bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.