Çevre Sorunlarının Oluşumunda İnsanın Etkisine Örnek Veriniz . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Çevre Sorunlarının Oluşumunda İnsanın Etkisine Örnek Veriniz .

    0

Çevre Sorunlarının  Oluşumunda İnsanın Etkisine Örnek Veriniz .

Çevre kirliliğinin en önemli nedenlerinden biri de insanların çevreyi rast gele kullanması ve bilinçsizce hareket etmesidir . Bize büyük nimetler veren çevremizi hiç durmadan kirletmeye devam ediyoruz  ve dünyamızı yaşanamaz, kirli bir dünya haline getirmeye devam ediyoruz . Çevre sorunlarının oluşumunda  insanların birçok  rolü vardır . Örneğin ; en basiti yediği yiyeceklerin kabuğunu sokağa atan , çöp kutusuna atmayan insanlar vardır .  

Çevremizi sanki çöplük gibi kullanmaktayız ve çevreye  gerekli olan değeri vermemekteyiz . Çevre temizliği olmadığı zaman ise birçok salgın hastalıklar ortaya çıkmaya başlıyor ve bu da yine doğadaki tüm canlılara zarar veriyor.


Bilinçsizce sanayileşme , bilinçsizce kentleşme , suları , toprağı , havayı kirletme gibi birçok faaliyetlerimizle çevremize büyük zararlar veriyoruz ve vermeye de devam etmekteyiz . Yeşil alanlarımız hızla yok olmakta , her yer apartman katlarına dönüşmekte ve çevremiz de bundan payını almaktadır . İnsanların çevre konusunda duyarlı olması gerekir . Bilinçli vatandaş olmalıyız ve çevremizi kirletmeden , insanca yaşamasını bilmeliyiz .  Daha güzel bir dünyada yaşamak için lütfen çevremizi koruyalım ve temiz tutalım . Doğadaki canlıların neslinin tükenmemesi için, yok olmaması çevremizi temiz tutalım . Eğerki çevreyi temiz tutmazsak bunun en büyük acısını biz insanlar çekeriz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.