Birleşmiş Milletler'in Kudüs Oylamasında Kudüs'ün İsrail'in Başkenti Olmasına Hayır Diyen Ülkeler, Evet Diyen Ülkeler , Çekimser Kalan Ülkeleri Yazınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Birleşmiş Milletler'in Kudüs Oylamasında Kudüs'ün İsrail'in Başkenti Olmasına Hayır Diyen Ülkeler, Evet Diyen Ülkeler , Çekimser Kalan Ülkeleri Yazınız .

    0

 Birleşmiş Milletler'in Kudüs Oylamasında Kudüs'ün İsrail'in Başkenti Olmasına Hayır Diyen Ülkeler, Evet Diyen Ülkeler , Çekimser Kalan Ülkeleri Yazınız .

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı  Kudüs İsrail'in başkenti olmalıdır diye dünyaya meydan okudu fakat 128 ülke Amerika tehdidine  kulak asmadı ve  ABD'nin Kudüs kararı başarılı olmadı . Bundan sonraki süreçte bizleri nelerin beklediğini ilerleyen günlerde  göreceğiz . 35 ülke çekimser kalmıştır . 9 Ülke ise ret kararı vermiş ve İsrail'in başkenti Kudüs olmalıdır demiştir . Oylamaya katılan ülke sayısı ise 172 'dir .


Çekimser olan ülkeler şunlardır:
Avustralya, Tuanda,  Antigua-Barbuda, Arjantin, Benin, , Bosna Hersek,  Hırvatistan, Çekya, Dominikler, Ekvator Ginesi,Kanada,   


Litvanya, Lesoto, Meksika ,Fiji , Paraguay, Filipinler, Polonya, Romanya, Panama , Soloman adaları, Güney Sudan, Butan, Trinida Tobago, Tuvalu, Uganda ve Vanuatu  gibi ülkeler çekimser oy kullanımıştır.
Ret veren ülkeler ise şunlardır:
 ABD,İsrail. Togo, Honduras, Mikronezya, Guatemala, Palau, Nauru, Marshall Adaları
Not: Diğer kalan ülkeler ise Amerika Birleşik Devletleri'nin tehdidine boyun eğmemişlerdir. Kudüs İsrail'in başkenti kabul edilmemiştir . O ülkelerden de bir kaç tane örnek verelim :
İngiltere
Fransa
Almanya
Arjantin
Türkiye
Beş Müslüman ülke ( Birleşik Arap Emirlikleri vb.) diğer Birleşmiş Milletlere üye olan ülkelerdir.

Not: Bu tablo umarım geçerli olur ve Amerika tehditle ülkeleri baskısı altına almaz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.