Bayramlar Toplumumuzda Hangi Değerlerin Gelişmesini Sağlamıştır ? Araştırınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Bayramlar Toplumumuzda Hangi Değerlerin Gelişmesini Sağlamıştır ? Araştırınız .

    0

Bayramlar Toplumumuzda Hangi Değerlerin Gelişmesini Sağlamıştır ? Araştırınız .

Milli ve dini bayramlarımız vardır . Dini bayramlar Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramıdır . Milli Bayramlar ise Cumhuriyet Bayramı , Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı , 19 Mayıs ve Gençlik ve Spor Bayramı , 30 Ağustos Zafer Bayramı  gibi bayramlardır . Bayramlarda insanlar arasında kardeşlik duygusu artar , yardım  etme duygusu artar .

Özellikle de dini bayramlarda  küs olanlar barıştırılır ve insanların arasının daha iyi olması sağlanır . 


Kabir ziyareti yapılır ve atalarımıza olan  vefamızı yerine getirmeye çalışırız . Daha sonra bayram namazı sabahı  herkes bir biri ile selamlaşır tokalaşır , eller öpülür, gönüller bir olur . İnsan bu bayramlarda daha bir başka olur ve kişi manevi bir huzura erer . Yaşlı olanlar ziyaret etdilir , komşular ziyaret edilir , çocuklar sevindirilir , fakirler sevindirilir , zengin olan kimseler fakir olan kimselere çeşitli zarflar içinde para dağıtır ve yoksul olan kişilerin de bu günde iyi biri bayram geçirmesi sağlanır . Evde yemekler yapılır , misafirler gelir gider . Kültürel değerlere sahip çıkılır ve manevi değerlerimiz yaşanmaya ve yaşatılmaya çalışılır . Toplumda barış , kardeşlik , yardımseverlik , iyilik , erdemlilik vb.  değerler gelişir. Bunun için bayramlarımız her zaman iyi şekilde yaşayalım ve hep bir olalım , kardeş olalım , barış içinde huzurla yaşamaya devam edelim .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.