Türkiye'nin Dünya Üzerindeki Yeri ve Önemi İle Türkiye'ye Yönelik İç Ve Dış Tehditlerin Nedenleri İle İlgili Bir Yazı - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Türkiye'nin Dünya Üzerindeki Yeri ve Önemi İle Türkiye'ye Yönelik İç Ve Dış Tehditlerin Nedenleri İle İlgili Bir Yazı

    4

Türkiye'nin Dünya Üzerindeki Yeri ve   Önemi İle Türkiye'ye Yönelik İç Ve Dış Tehditlerin Nedenleri İle İlgili Bir Yazı

Ülkemiz üç kıta arasında yer aldığı için  (Asya, Afrika ve Avrupa ) , Asya ve Avrupa kıtasında bulunduğu için , İstanbul ve Çanakkale gibi önemli boğazlara sahip olduğu için ,  petrol bakımından zengin olan ülkelere yakın olduğu için , jeopolitik ve jeostratejik bakımından dünya üzerinde önemli bir yere sahip olan ve gelişmekte olan bir ülkedir .  Ülkemiz özel konumu itibari ile  dünya üzerinde önemli bir yere sahiptir . Doğu ve Batının birleşme  noktası  Türkiye'dir .

Tarihimize baktığımızda  ülkemiz çoğu uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır . Ülkemiz dünya üzerinde çok önemli bir yere sahip olduğu için  ülkemizin düşmanı da çok olmaktadır . Özellikle de dış kuvvetler  ülkemizi bölmek için , yok etmek için ülkemizdeki iç tedit unsurlarından biri olan terör örgütlerine destek vermekte ve  bunun için de her türlü zararı ülkemize vermeye çalışmaktadırlar .   Kimi bölücü örgütler dış kuvvetlerin kışkırtması ,ile ülkemize çeşitli yollardan zarar vermeye çalışmaktadır .  Bölücü örgütlerin de dış tehdit unsuru olan yabancı ülkelerin de amacı geçmişte gerçekleştiremedikleri emellere ulaşmaktır . Bunun için  dış kuvvetler ülkemize  dost gibi görünmekte ama bölücü terör örgütlerinin kullandığı silahlara bakıldığında bu silahların hangi ülkelere ait lduğu yapılan araştırma ve incelemelerden sonra hemen bilinmektedir  . Bunun için bize dost gibi görünen bu ülkelerin sahte dostluklarına inanmamalıyız . Ülkemizi her açıdan ( siyasi, sosyal, ekonomik, idari , sağlık, eğitim vb. ) geliştirmeli ve ülkemizi hiçbir iç ve dış kuvvetin bölmesine kesinlikle izin vermemeliyiz . 


Unutmayın ki bu topraklar uğrunda nice vatan evladı şehit olmuş  , nice vatan evlatları gazi olmuştur . Çocuklar öksüz , yetim , analar evlatsız , babalar evlatsız ,  yeni doğan bebekler yetim ya da öksüz kalmıştır . Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk , silah arkadaşları ve Türk Milleti'nin emeği , fedakarlıkları sayesinde kazanılan bu topraklarda başka milletlerin kurulmasına izin vermemeli ve  devletimizin üniter yönetim şeklini korumalıyız. Ülkemizin  güçlü kalması için  Türk Silahlı Kuvvetleri'ne güvenmeli ve her koşulda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin  yanında olmalı ve onlara destek vermeliyiz.  İç ve dış tehditleri ortadan kaldırmak için eğitime ve  öğretime daha çok önem vermeli ve Türkiye Cumhuriyeti'ni sahipsiz bırakmamalı, Türkiye Cumhuriyeti'nin sahibi olduğumuzu tüm dünyaya ilan etmeliyiz.

4 yorum:
Write yorum
 1. bu yazıyı beğenmedim

  YanıtlaSil
 2. ali eve gitmiş ve sormuş ahmete
  ahmet aslı evde mi
  ali demişki aslı evde yok fotokopisi var
  hahahahahahahhahhahahahhahahhaha

  YanıtlaSil

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.