Özgürlükçü Yönetim Anlayışında Hak Kavramı Baskıcı Yönetim Anlayışına Göre Birey İçin Farklı Anlam İfade Eder Bu Farkı Belirtiniz . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Özgürlükçü Yönetim Anlayışında Hak Kavramı Baskıcı Yönetim Anlayışına Göre Birey İçin Farklı Anlam İfade Eder Bu Farkı Belirtiniz .

    0

Özgürlükçü Yönetim Anlayışında  Hak Kavramı Baskıcı Yönetim Anlayışına  Göre  Birey İçin  Farklı Anlam İfade Eder Bu Farkı Belirtiniz .

Özgürlükçü yönetim anlayışında insan haklarına ve özgürlüğüne daha fazla önem verildiği için elbetteki  baskıcı yönetim anlayışına göre  daha olumlu ve daha farklı bir anlam ifade eder . Özgürlükçü yönetim anlayışında  insanların düşüncelerine önem verilir , kimseye herhangi  bir şekilde baskı yapılmadığı için özgürlükçü yönetim anlayışı bizim için daha değerli ve daha anlamlıdır .

Her insan özgürlük ister ve  haklarını doğal olarak kullanmak ister. Özgürlükçü yönetm anlayışının olduğu ülkeler daha fazla gelişir ve daha fazla kalkınır .


Çünkü özgürlüğün olduğu ortamda bilim ve düşünce de gelişir . Özgür düşünce ve bilimin geliştiği ortamda ise her şey daha da gelişir . Bunun için özgürlükçü yönetimi her zaman savunmalıyız ve bunun bizim için büyük bir nimet olduğunu bilerek Cumhuriyetimize , demokrasimize sahip çıkmalıyız. Baskıcı yönetim anlayışında insanlara dayatma vardır . Bu yönetim tarzında insan haklarına gereken önem verilmez , insanların düşünceleri önemli değildir , insanlara baskı yapılır . Bunun için baskıcı yönetim anlayışı içinde yaşayan insanlar  bilim ve düşünce de gelişemez ve böyle yönetilen ülkeler de gelişip kalkınamaz . Bundan dolayı özgürlükçü yönetim anlayışına hayatımızda daha çok yer vermeli ve  özgürlüğümüzün elimizden alınmaması için daha fazla  çalışmalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.