Ordumuzun İçte ve Dışta Görevlerini Yerine Getirmesi İçin Bizlere Düşen Vatandaşlık Görevlerinin Neler Olduğunu Belirtiniz . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Ordumuzun İçte ve Dışta Görevlerini Yerine Getirmesi İçin Bizlere Düşen Vatandaşlık Görevlerinin Neler Olduğunu Belirtiniz .

    0

Ordumuzun İçte ve Dışta Görevlerini  Yerine Getirmesi İçin  Bizlere Düşen  Vatandaşlık Görevlerinin  Neler Olduğunu Belirtiniz .

Türk Milleti ordusu ile bir bütün olan millettir . Millet olarak orduya çok önem verdiğimiz için Türk Ordusu dünyanın en güçlü ordularından biri haline gelmiştir . Bundan dolayı ordumuzun kıymetini bilmeliyiz ve orduya gerekli olan desteği millet olarak sağlamaya devam etmeliyiz . Ordumuzun içte ve dışta  görevlerini yerine getirebilmesi için biz vatandaşlara düşen görevler şunlardır :
- Ordumuz vatanını korumak için sürekli mücadeleye devam ederken bizler de içimize sinen gizli düşmanların kim olduğunu gördüysek ya da biliyorsak bunu hemen Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bildirmeliyiz .

- İçeride ve dışarıdan vatanımız bölmeye çalışan  iç ve dış  güçlere karşı milli birlik , beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmeliyiz .

- Ordumuzun işini daha iyi yapabilmesi için onları oyalamamalıyız .
- Ordumuza gerekli olan maddi ve manevi desteği sağlamalıyız .
- Ordumuzun daha güçlü olması için bizler öğrenci olarak çok çalışmalı , bilim ve ilim yolunda ilerlemeliyiz . Son model yerli silahlar , yerli tanklar , yerli uçaklar üretmek için var gücümüzle  hiç durmadan , yorulmak nedir bilmeden çalışmaya devam etmeliyiz .
-  Türk Silahlı Kuvvetleri'ni karalamaya çalışan , ordumuzu yıpratmaya çalışan düşmanlara asla fırsat vermemeliyiz .
- Türk Silahlı Kuvvetlerini daha da güçlendirmek için vakıflara gerekli olan bağışları yapmalıyız .
- Duyduğumuz , gördüğümüz önemli olayları , yaşananları doğru bir şekilde askerlerimize anlatmalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.