Mustafa Kemal'in, Maarif Kongresi'nde yaptığı konuşmadan yapılan alıntıyı göz önüne alarak geri kalmışlıktan kurtulmak için nasıl bir eğitim programı uygulanması gerektiğini aşağıya yazınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Mustafa Kemal'in, Maarif Kongresi'nde yaptığı konuşmadan yapılan alıntıyı göz önüne alarak geri kalmışlıktan kurtulmak için nasıl bir eğitim programı uygulanması gerektiğini aşağıya yazınız .

    0

Mustafa Kemal'in, Maarif Kongresi'nde  yaptığı konuşmadan  yapılan alıntıyı göz önüne alarak  geri kalmışlıktan kurtulmak için nasıl bir eğitim programı  uygulanması gerektiğini  aşağıya  yazınız .

 ''Milli eğitim derken  hurafelerden , yabancı fikirlerden , Doğu'dan ve Batı'dan gelebilen  bütün tesirlerden uzak , tarihi ve milli karakterimize  uygun bir kültürü kastediyorum . '' demiştir .Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi ilk olarak kendi milli kültürümüze çok önem vermeli ve kendi benliğimizi korumak için  çocuklarımızı okutmalıyız . Batıl inançlardan, hurafelerden uzak durmalıyız .

İlim ile , fen ile ilgilenmeli ve tüm  halkımıza da bu yolda ilerlemeleri için destek olmalıyız.

Ana dilimize sahip çıkmalıyız , kendi kültürel değerlerimiz , kültürel ögelerimizi unutmamalıyız ve bunları yaşatmalıyız . Okullardaki öğretmenler nitelikli öğretmenler olmalı , çocukların yaparak , yaşayarak öğrenmesi sağlanmalıdır . Birtakım geri kalmış düşünceleri eğitim sistemi içinde barındırmamalıyız .  Çağdaş olmalıyız ve çağdaş olmak için de bilimin ışığından hiçbir zaman ayrılmamalıyız . Geçmişimizi çocuklara iyi öğretmeliyiz . Geçmişte yapılmış hataların tekrar yapılmaması için  milli eğitim sistemimize sahip çıkmalıyız . Eğitim ve öğretimi nitelikli hale getirmeliyiz .  Milli benliğimizi kaybetmemek için kendi geçmişimize sahip çıkmalıyız , kültürümüzü unutmamalıyız . Çağdaş uygarlıklar seviyesine çıkmak için eğitim sistemimizi de çok geliştirmeliyiz . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.