Milli Mücadele Döneminde Siz Olsaydınız Ne Yapardınız ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Milli Mücadele Döneminde Siz Olsaydınız Ne Yapardınız ?

    0

Milli Mücadele  Döneminde Siz Olsaydınız Ne Yapardınız ?

Milli  mücadele yıllarında yaşayan birisi olsaydım şunları yapardım . Ben de her Türk gibi milletim için elimden gelen her türlü fedakarlığı  gösterirdim .  Günlük işlerimizi bir kenara bırakır ve orduma gerekli olan yardımı etmek için her türlü çalışmayı yapardım . Tıpkı kahraman milletimizin kahraman evlatları gibi ben de cepheye  silah taşırdım .

Ailemin yaptığı yemeklerden en yakın askeri birliğe  bu yemeklerden ulaştırmaya çalışırdım . Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal' e onun emrinde olduğumu söylerdim . Mustafa Kemal ile birlikte milli mücadele için  her türlü sorumluluğu yerine getirmeye çalışırdım .


Ben de işgallere tepki gösterirdim . Yerel direniş hareketlerinin  içinde yar alır ve milletimin işgal güçlerine teslim olmaması için savaşmaya hazır olurdum ve savaşmaktan , canımı bu millet için feda etmekten asla korkmazdım . Yani kendime güvenirdim ve cesaretli davranırdım . İstanbul Hükümeti'nin işgaller karşısında sessiz kalmasına seyirci kalmazdım . Düşmana karşı saldırıya geçer ve  vatanım için gerekli olan savunmayı da yapardım . Ordumuza gerekli olan malzemelerin iletilmesinde görev alırdım . Tam bağımsızlığımızın sağlanması için tıpkı Mustafa Kemal ve asil milletim gibi manda ve himayeyi kabul etmezdim . Yapılan işgaller karşısında ben de bu işgallere karşılık verirdim ve düşman askerlerinden asla kaçmazdım . Askerlerimize moral verirdim . Gelecekte başarıya ulaşacağımıza inanır ve bunun her türlü mücadeleye hazır olurdum . Korkmanın ecele faydası olmadığını düşünür ve korkusuz ve kahraman bir Türk genci gibi davranırdım . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.