Millet ve kahraman çocuklarından meydana gelen ordu, o derece birbiri ile kaynaşmıştır ki dünyada ve tarihte bunun örneği çok enderdir. Bu milli görünüş ile daima övünebiliriz. Atatürk'ün bu sözünden yararlanarak hangi çıkarıma ulaşabilirsiniz? Söyleyiniz . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Millet ve kahraman çocuklarından meydana gelen ordu, o derece birbiri ile kaynaşmıştır ki dünyada ve tarihte bunun örneği çok enderdir. Bu milli görünüş ile daima övünebiliriz. Atatürk'ün bu sözünden yararlanarak hangi çıkarıma ulaşabilirsiniz? Söyleyiniz .

    0

Millet ve kahraman çocuklarından meydana gelen  ordu, o derece  birbiri ile kaynaşmıştır ki dünyada ve tarihte  bunun örneği çok enderdir. Bu milli görünüş ile  daima övünebiliriz.  Atatürk'ün  bu sözünden yararlanarak hangi çıkarıma ulaşabilirsiniz? Söyleyiniz .

Kurtuluş Savaşı  yıllarında vatanın  birliği ve dirliği için Yüce Türk milleti kadını ile , erkeği  ile , çocuğu ile yaşlısı ile , genci ile kahramanca düşman kuvvetlerine karşı gelmişlerdir . Bu milli birlik , beraberlik ve dayanışma içinde hareket edilmesi bağımsızlığın kazanılmasını sağlamış ve tam bağımsız bir millet haline gelmişizdir .

Mustafa Kemal  Atatürk ordu ile halkın iç içe geçmesini bizzat gördüğü için asil Türk Milleti ile gurur duymuş ve bunun için de yukarıdaki sözü söylemiştir .


Milletimiz ne zaman bir savaş tehlikesi ile karşı karşıya kalmış olsa hemen askerinin yanında olur  ve ordusunu asla bırakmaz . İçimizdeki vatan sevgisi , toprak sevgisi , milli birlik sevgisi bizi bu şekilde davranmaya iter . Çünkü biz vatan topraklarının parçalanmaması için  elimizden gelen her türlü fedakarlığı  vatanımız için yapan bir milletizdir . Türkler eskiden beri kadını ile erkeği ile savaşmıştır . Çünkü bizim Yüce Milletimiz'de de İslamiyet Öncesi Türk Devletlerin de olduğu gibi ordu- millet anlayışı vardır . Ordu savaşa katılacaksa tüm millet bu  Yüce ordunun arkasında olur ve onu daima desteklerdir .  Türk Milleti'ni diğer milletlerden farklı kılan da budur zaten .  Bu yönümüz ile daima övünmemiz gerektiğini söylemiştir Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.