Kök Türkler , Ergenekon'dan Çıkışlarını Hangi Tür Etkinliklerle Kutlamışlardır ? Günümüzde Bu Durum Ülkemiz Ve Diğer Türk Cumhuriyetlerinde Hangi Bayram Olarak Kutlanmaktadır ?Araştırınız. - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Kök Türkler , Ergenekon'dan Çıkışlarını Hangi Tür Etkinliklerle Kutlamışlardır ? Günümüzde Bu Durum Ülkemiz Ve Diğer Türk Cumhuriyetlerinde Hangi Bayram Olarak Kutlanmaktadır ?Araştırınız.

    4

Kök Türkler , Ergenekon'dan Çıkışlarını Hangi Tür  Etkinliklerle Kutlamışlardır ? Günümüzde Bu Durum  Ülkemiz Ve Diğer Türk Cumhuriyetlerinde  Hangi Bayram Olarak Kutlanmaktadır ?Araştırınız.

Kök Türkler Ergenekon'dan çıkışlarını ateşle çeşitli faaliyetler yaparak kutlamışlardır . Günümüzde bu durum , ülkemiz ve diğer Türk Cumhuriyetlerinde  Nevruz Bayramı olarak kutlanmaktadır .  Kök Türklerde yeni yılın başladığı  gece bayram olarak kabul edilmiştir . Çünkü Kök Türkler Ergenekon'dan çıkışlarını bayram olarak kutlamışlar ve bu bayram da günümüzde kutlanmaya devam eden Nevruz Bayramı'dır .

Kök Türkler bir bir parça demiri ateşe salıp kızdırırlar . Önce Kağan bunu kıskaçla tutup örse koyar , çekiçle döver . Ondan sonra beyler de öyle yapar .

Bugünü mukaddes bilirler . Bunu yapınca da Kök Türkler Tanrı'ya şükretmiş olurlar .
Not:  Ergenekon destanında Kök Türkler  dağı eritmek için birlik ve beraberlik içinde haraket etmişlerdir . Bu durum da onların milli birlik ve beraberliklerine önem verdiğinin göstergesi sayılabilir . Göktürklere ait olan destanlar ise şunlardır : Ergenekon Destanı ve Bozkurt Destanı'dır .

Bir parça demiri ateşe salıp kızdırırlar. Önce Kağan bunu kıskaçla tutup örse koyar, çekiçle döver. Ondan sonra beyler de öyle yapar. Bugünü mukaddes bilirler, böylece Tanrı’ya şük

4 yorum:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.