Hayatımızda Atatürk'ün Fikirlerini Rehber Olarak Kullanmayı Başarabiliyor muyuz? Bununla İlgili Bir Yazı Yazınız - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Hayatımızda Atatürk'ün Fikirlerini Rehber Olarak Kullanmayı Başarabiliyor muyuz? Bununla İlgili Bir Yazı Yazınız

    0

Hayatımızda Atatürk'ün Fikirlerini Rehber Olarak Kullanmayı Başarabiliyor muyuz? Bununla İlgili Bir Yazı Yazınız

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'in fikirleri hiçbir zaman ölmeyecektir . Fikirler asla ölmez der zaten kendisi de . Ama biz bu fikirlerin ne kadarını uygulamada görebiliyoruz , işte bu tartışılır . Ne yazık ki Mustafa Kemal'in fikirlerinin bir kısmını hayatımızda uygularken , çoğu kısmını da uygulamamaktayız . Çünkü gerçekten Mustafa Kemal'in fikirlerini hayata geçirmiş olsaydık şu anda daha da gelişmiş bir ülke olabilirdik .

Ama ne yazık ki çok gelişmiş bir ülke konumunda değiliz şu anda. Ama Cumhuriyet'i koruyoruz, demokrasimize sahip çıkıyoruz, tam bağımsızlığımıza sahip çıkıyoruz ve başka milletlerin esiri değiliz .


Bu anlamda Atatürk'ün fikirlerini rehber olarak kullanabiliyoruz . Ama bilim ve teknoloji alanında gelişmeler yaşansa da hla Batılı ülkeler kadar bu alanda gelişmiş değiliz . Mustafa Kemal'in bilim , fen alanında söylediği sözleri de uygularsak daha da ileri bir seviyeye çıkar ve ülkemizi çağdaş uygarlıklar seviyesine çıkarabiliriz . Mustafa Kemal'in fikirlerini uygulamak için , onun ilke ve inkılaplarını benimsemeli ve her zaman o ilke ve inkılapları yaşamalı ve yaşatmalıyız . Onun kişisel özellikleri gibi özelliklere sahip olmak için çok kitap okumalı , ülke sorunlarını ile yakından ilgilenmeli ve vatansever olmalıyız . Onun fikileri  her zaman bize doğru yolu gösterecektir . Bundan dolayı bu fikirleri hayatımıza ilke edinmeliyiz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.