Güçlü ve Modern Bir Orduya Sahip Olmamız Sizce Neden Önemlidir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Güçlü ve Modern Bir Orduya Sahip Olmamız Sizce Neden Önemlidir ?

    0

Güçlü ve Modern Bir Orduya Sahip Olmamız Sizce Neden Önemlidir ?

Güçlü ve modern bir orduya sahip olmak bir milletin  daha  da gelişmesini ve kalkınmasını sağlar . Güçlü bir ordu demek güçlü bir millet , güçlü bir ülke demektir .   Bir savaş yaşandığı zaman  , güçlü bir ordu sayesinde kendimizi daha kolay savunuruz ve kolay kolay o yaşanacak olan savaşta yenilgiye uğramayız . Bir milletin ordusu ne kadar  güçlüyse ve ne kadar gelişmişse o millet o kadar  güçlü ve savunmaya hazır olan bir millet olur . 

Vatanın bölünmemesi için , birlik ve barberlik içinde yaşanması için ordumuza her daim destek olmalı ve ordumuzun her tülü gereksimi giderilmeye çalışılmalıdır .


Bunun için de ülke olarak bilim ve teknolojiye de çok önem vermeliyiz .  Yeni silahlar , yerli silahlar ,  yerli savaş araç gereçleri ,  yeni uçaklar üretmeli ve ülkemizi bir savaş anında kolayca savunabilmeliyiz . Bizim milletimiz Türk Milleti de dünyada  güçlü olan orduya sahip bir millettir . Türkler teşkilatçı olduğu için , bağımsızlıklarına çok düşkün olduğu için her zaman orduya önem vermişlerdir . Bunun için de ilk disiplinli ordu Mete Han döneminde kurulmuştur . Bu kuruluş Türk  Kara kuvvetlerinin de kuruluş tarihi olarak kabul edilmektedir . Daha çok çalışmalı , daha çok üretmeli ve orduya gerekli olan teknolojik aletleri üretmek için  bilim ve teknoloji alanında daha çok kalkınmalıyız ve ordumuzu dünyanın en güçlü , en birinci ordusu haline getirmeliyiz . Düşman kuvvetlerini caydırmak için , ülkemize yönelik iç ve dış tehditlere psikolojik anlamda baskı kurmak için güçlü ve modern bir ordu teşkilatımız olmak zorundadır . Ulusal ve uluslararası alanda başarılı olunması için ordumuzu koruyalım ve onun en iyi ordu olması için çok çalışalım .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.