Ekvatoral iklimin yaşandığı ülkelerdeki insanlar bizim kullandığımız hangi kıyafetlere ihtiyaç duymazlar . Söyleyiniz . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Ekvatoral iklimin yaşandığı ülkelerdeki insanlar bizim kullandığımız hangi kıyafetlere ihtiyaç duymazlar . Söyleyiniz .

    0

Ekvatoral iklimin yaşandığı ülkelerdeki insanlar bizim kullandığımız hangi kıyafetlere ihtiyaç duymazlar . Söyleyiniz .

Ekvatarol İklim her mevsimi yağışlı geçen bir iklim olduğu için burada aşırı soğuklar görülmemektedir . İklimin ılıman olmasından dolayı da burada yaşayan insanlar kışın , soğuktan koruyan kıyafetler tercih etmek yerine daha ince ve daha hafif kıyafetler giymektedirler .  Ülkemizde iklimler çeşitlilik göstermektedir. Kışın bizim ülkemizde giydiğimiz kabanları, çizmeleri, kışlık kazakları, atkıları, kalın , başı çok sıcak tutan şapkaları ve daha kışlık olan diğer kıyafetleri Ekvatoral iklimde yaşayan insanlar giymemektedirler .

Ekvatoral  iklimde yaşayan insanlar daha ince kıyafetleri tercih etmektedirler . Çünkü bu iklim tipi daha ince kıyafetlerin giyilmesini sağlamaktadır .  

Ülkemizde ise kış mevsiminde daha kalın kıyafetler , yaz mevsiminde daha ince kıyafetler tercih edilir . İlkbahar ve sonbahar aylarında ise ülkemizde  çok kalın olmayan fakat çok açık ve ince de olmayan kıyafetler tercih edilir .

Not: Ekvatoral iklim ile ilgili diğer bilgiler:
- Her mevsim yağışlı ve  yağış rejimi düzenlidir.
- Sıcaklık ve nemlilik fazladır.
- Konveksiyonel yağışlar görülür.
- Bitki örtüsü yağmur ormanlarıdır.
- Yıllık sıcaklık ortalaması 25 santigrat derecedir.
- Kimyasal çözülme etkilidir.

- Bitki örtüsünü ise yaprağını dökmeyen, yıl boyu yeşil kalan ağaçlardan oluşan  yağmur ormanları oluşturmaktadır.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.