Bir Doğal Afet Sırasında Neler Yaşarsınız , hangi duyguları hissedersiniz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Bir Doğal Afet Sırasında Neler Yaşarsınız , hangi duyguları hissedersiniz ?

    0

Bir Doğal Afet Sırasında  Neler Yaşarsınız ,  hangi duyguları hissedersiniz ? 

 Deprem , sel , orman yangını , fırtına , don , aşırı kar yağması ,  çığ , erozyon , heyelan vb.  doğal afetler insanları olumsuz etkiler .  Yaşanılan bir deprem sırasında eğer hala yaşamaya devam ediyorsam şunları hissederdim :  Deprem başladığı anda  paniklerdim . Hayatımı kaybedebilme riskim olduğunu düşünürdüm ya da bir daha sevdiklerimi göremeyeceğimi düşünür ve bu duruma çok üzülürdüm .

Ben hayatta kaldıysam eğer ailemden birini kaybettim mi acaba diye düşünür ve çok korkar ve ağlardım .  Yaşanan bir  don olayında  ise araba ile bir yere gidiyorsam yolda kaza geçirebilirdim ve yine korku dolu anlar yaşardım .  Yaşanan doğal afetler sırasında ilk olarak can kaybının olmamasını isterdim . Doğal afetten kurulmak için  hemen afetin uzak olduğu bir yerlere gitmeye çalışırdım .  Eğer bir orman yangını olduğunu görüyorsam ve o alana da yakınsam  ve oraya yakın bir yerde de evim varsa evimi kaybedeceğim diye çok üzülürdüm . Binlerce ağacın küle döndüğünü görmek içimi çok acıtırdı . Aynı zamanda bu doğal afetlerin ülke ekonomisine vereceği ciddi zararlar benim daha çok canımı sıkardı .  Yaşadığım bir  sel - su baskınında  yine hayatımı kaybedeceğim diye çok korkardım .  Toprak kaybı yaşanırsa , tarıma zarar verecek diye üzülürdüm  . Bu da  ekonomiye zarar verirdi yine .


Doğal afet sırasında aklıma  çok farklı düşünceler gelir ve o an psikolojim inanılmaz derecede bozulur ve kendimi kaybedebilirdim. Hiç Kimseye bir şey olmaması için Allah'a dua ederdim.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.