Atatürk'ün Okul Gezilerinde Özellikle Tarih Derslerine Katılmasının Nedenleri Sizce Neler Olabilir? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Atatürk'ün Okul Gezilerinde Özellikle Tarih Derslerine Katılmasının Nedenleri Sizce Neler Olabilir?

    0

Atatürk'ün  Okul Gezilerinde  Özellikle Tarih Derslerine Katılmasının  Nedenleri  Sizce Neler  Olabilir?

Atatürk  tarih dersine her zaman ilgi duymuş ve milletimizin tarihini merak etmiştir . Bunun için de milletinin lideri , büyük  komutanı olmuştur . Yurt içi gezilerinde özellikle tarih desrlerine katılmasının nedenleri  ise şunlardır : Çocuklarımızı tarihi bilmeleri konusunda teşvik etmiştir . Geçmişini bilmeyen bir millet geleceğine yön veremediği İçin Mustafa Kemal de  tarih derslerine katılarak çocukların geçmişlerini öğrenmeye istekli olup olmadığını gözlemlemek için tarih derslerine katılmıştır .

Çocuklara tarih ile ilgili sorular sormuş ve onların tarihe gerekli olan ilgiyi göstermeleri için onları bu konuda teşvik etmiştir.


Milletimizin çocuklarına asil bir milletin , teşkilatlı bir milletin atalarını öğretmek için, onlara tarihi değerlerimizi fark ettirmek için Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal özellikle de tarih ile ilgili derslere katılmıştır .   Çocukların milli tarihimize daha çok önem vermeleri için , kendisi  de bu konuda örnek olduğu için tarih derslerine katılmış , bu dersle ilgili çocuklara bilgiler vermiş , öğütler vermiştir . Tarihini öğrenmezse çocuklar kendi külütrel değerlerine , milli değerlerine sahip olmayacağını düşünmüş bunun için tarih derslerine katılmış ve çocuklarla  tarih hakkında konuşmuş ,  bilgiler almış , bilgiler vermiştir . Tarihi değerlendirmede tarafsız olunması gerektiğini söylemiş , tarihimizin en ince detaylara kadar araştırılması gerektiğini söylemiştir . Bunu çocuklara da yansıtmak istemiştir . Bunun için  gittiği okullarda özellikle de tarih dersine girmeyi ihmal etmemiştir .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.