Atatürk Kurtuluş Savaşı Bittiğinde Kurtuluşa Giden Yolda Silahlı Mücadelenin Biteceğini Ancak Uygarlık Mücadelesinin Başlayacağını Söylemektedir . Atatürk Bu sözleri İle Ne Anlatmak İstemiştir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Atatürk Kurtuluş Savaşı Bittiğinde Kurtuluşa Giden Yolda Silahlı Mücadelenin Biteceğini Ancak Uygarlık Mücadelesinin Başlayacağını Söylemektedir . Atatürk Bu sözleri İle Ne Anlatmak İstemiştir ?

    0

Atatürk Kurtuluş Savaşı Bittiğinde  Kurtuluşa Giden Yolda  Silahlı Mücadelenin  Biteceğini Ancak  Uygarlık Mücadelesinin  Başlayacağını Söylemektedir . Atatürk  Bu sözleri İle Ne Anlatmak İstemiştir ?

Kurtuluş Savaşı yıllarında  milletimiz çok zorluklar çekmiştir  . Düşmanlarla silahlı mücadele edilmek zorunda kalınmıştır . Silahlı mücadele bitse de  uygarlık mücadelesine  millet olarak devam etmemiz gerektiğini söylemiştir Gazi Mustafa Kemal .  Uygarlıklar ilim ve fen yolunda ne kadar çok ilerlerse  işte o zaman daha fazla gelişirler ve daha fazla güçlü bir uygarlık haline gelirler .

Bizler de Türk Milleti olarak geçmişimizde yaşanan acı olayları unutmamalıyız. Ülkemizi daha çok geliştirmek için bilimsel gelişmeleri takip etmeliyiz, bilimle uğraşan fertler haline gelmeliyiz .


Her ne kadar Kurtuluş Savaşı'nda silahla mücadele sona ermişse de uygarlık mücadelesi hiçbir zaman sona ermemelidir . Daima çalışmaya , üretmeye devam etmeliyiz . Eğitime ve öğretime önem vermeliyiz . Ülkemiz insanların  daha işler yapması için milli eğitime çok önem vermeliyiz . Daha fazla gelişmek için , çok gelişmiş bir ülke olmak için ülkemizdeki bilim insanlarına gerekli olan desteği sağlamalıyız . Yine bir savaş yaşanma ihtimali olduğu takdirde bu kez teknolojimiz ile bu savaşlara cevap vermeliyiz . Yani bilimi uygulamaya koymalıyız ,  uygar millet haline gelmeliyiz . Dünyadaki olaylardan bihaber olmamak için, bilinçsiz vatandaş olmamak için, eğitimli bireyler olmak için hiç durmadan  yola devam etmeliyiz . Ancak böyle büyük başarılara ulaşabiliriz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.