10 Kasım Atatürk'ü Anma İle İlgili Yazı - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

10 Kasım Atatürk'ü Anma İle İlgili Yazı

    0

10 Kasım Atatürk'ü Anma İle İlgili Yazı 

Bugün 10 Kasım . Türk Milleti'nin lideri , vatanseveri , Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün aramızdan ayrılışının 79. Yıl dönümü , öncelikle onu sevgi , saygı ve minnetle anıyoruz . Bir milletin yeniden dirilişi , yeniden yükselişini sağlayan o kahraman lider aramızdan ayrıldı ama biz onu unutamıyoruz. O kalbimizde sonsuza kadar yaşayacaktır. Çünkü fikirler ölmez. Mustafa Kemaller de ölmez. Bugün herkes o büyük devlet adamı için yollarda ve Anıtkabir'e koşuyor. Çünkü millet atasına sahip çıkıyor. O unutulmayacak ve her zaman sevilecek bir insan olduğu için onu hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Vatanı işgal edilirken o Samsun'dan yola çıkarak vatanı kurtarmaya başlamış, işgallere boyun eğmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmak için, milli bağımsızlığı sağlamak için nice savaşlar yaşanmış, nice canlar gitmiştir.

O büyük lider bu kurtuluş mücadelesini kahramanca yürütmüş ve milleti de onun her daima arkasında olmuştur. Bugün milyonlarca kişi onun için gözyaşı döküyor. Çünkü o bizim her şeyimiz. Seni çok seviyoruz Mustafa Kemal'im , ışıklar içinde, nurlar içinde uyu. Mustafa Kemal ile birlikte bu vatan için kan aktımış ve kan akıtmakta olan tüm şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.
*'' Atatürk'ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.""Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, her zaman yüreğimiz de yaşayacaksın."
* "Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez."
* 10 Kasım 1938'den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun."
* "Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümü ile yoksul düşmüştür."
* ''Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirahatgâhında rahat uyu. "En büyük eserim." dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti."

*"Yine bir 10 Kasım ve sen yoksun. Seni çok özledik be Atam. Sensiz geçen 79 yılda boşluğun hiç dolmadı. Mekânın cennet olsun…"

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.