Ülkemizin Nüfus Özellikleri Dikkate Alındığında Gelecekte Ne Tür Yatırımların Yapılmasını Önerirsiniz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Ülkemizin Nüfus Özellikleri Dikkate Alındığında Gelecekte Ne Tür Yatırımların Yapılmasını Önerirsiniz ?

    0

Ülkemizin Nüfus Özellikleri Dikkate Alındığında Gelecekte Ne Tür  Yatırımların Yapılmasını Önerirsiniz ?

Ülkemizin nüfus özellikleri dikkate alındığında gelecekte şu tür yatırımların yapılması gerekir :
* Ülkemizde alt yapı hizmetleri yeterli hale getirilmeli ve herkes bu hizmetlerden faydalanabilmelidir .
* Eğitime çok önem verilmeli , eğitim için gerekli olan yenilikler sistematik bir şekilde yapılmalıdır . Çocuklarımızın daha iyi okullarda , daha iyi ortamlarda sağlıklı bir şekilde , kültürlü bir şekilde yetiştirilmesi gerekir . İyi donanımlı öğretmenler ve öğrenciler yetişmesi sağlanmalıdır .


* Ülke ekonomisine katkı sağlanmalı ve bunun için de meslek sahibi olunmalı ve o mesleği en iyi şekilde yapmaya çalışılmalıdır ve ülkeye katkı sağlanmalıdır .


*  Ülke kaynaklarının israf edilmemesi için bilinçli tüketici olmalı ve her zaman gelecek de düşünülmelidir.
* Sağlık alanında yeni çalışmalar yapılmalı ,  tıp alanında yeni çalışmalar yapılmalıdır . Tam teşekküllü hastaneler artmalı ve halka gerekli olan hizmetler sağlanmalıdır .
* Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik problemleri çözülmeli , üniversiteyi bitiren gençlere gerekli olan iş imkanları sağlanmalı ve ülkemizdeki tüm işsizlere yeni istihdam olanakları yaratılmaya çalışılmalıdır .
*  Çevreyi korumak için birey olarak üzerimize düşenler yapılmalı, daha çok yeşil alam olmalı, daha çok doğal ortam  olmalı ve insanlar sağlıklı bir ortamda yaşamalıdır .
* Anne ve babalar bakabilecekleri kadar çocuk sahibi olmalı ve devlet ailelere gerekli olan her türlü maddi ve manevi desteği sağlamalıdır.
* Ülkemizde kendini iyi yetiştirmiş bilim insanlarının başka ülkelere gitmemesi için onlara gerekli imkanlar sağlanmalı, maaşları artırılmalı ve kendi ülkeleri için bir şeyler yapmaları sağlanmalı ve ülkemizin gelişip kalkınması sağlanmalıdır.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.