Ülkemizde Gittikçe Futbol Terörü Artıyor Bunun İçin Ne Yapılmalıdır ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Ülkemizde Gittikçe Futbol Terörü Artıyor Bunun İçin Ne Yapılmalıdır ?

    0

Ülkemizde Gittikçe Futbol Terörü Artıyor Bunun  İçin Ne Yapılmalıdır ?

Ülkemizde futbol terörü gittikçe artmaktadır . Futbol terörü artınca ne yazık ki yapılan sporların bir anlamı olmamakta ,  taraftarlar şiiddete meyilli olmakta ve karşı takımın kazanmasını içine sindirememektedirler . Bunun için kötü düşünceye sahip olan kişiler saha ortasına çeşitli zararlı maddeler atmakta , sahada ateşler yakılmakta dumanlar yükselmekte ,  kaleciye taş atılmakta , oyuncalara çeşitli zararlı eşyalar atılmakta ve tam anlamı ile spor yerine terör yaşanmaktadır . Bu da topluma zarar vermekte , insanlar tuttuğu takıma göre ayrışmakta ve hatta bazı zamanlar yaralanmalar , ölümler bile olabilmektedir ne yazık ki . Ülkemizde futbol terörünün önlenmesi için şunlar yapılmalıdır :

- Taraftarlar maça gelirken yanlarında herhangi bir zararlı madde getirmemeli , kesinlikle bu tip  kötü davranışlardan kaçınmalıdır .

- Bilinçli insan , bilinçli taraftar olmalı ve hiçbir insanın bu olaylarda canı yanmamalı ve maça iyi düşünceler içinde gidilmeli , bu işte yenme duyugusu da yaşanabileceğini, yenilme duygusu da yaşanabilceğini bilmeli ve buna göre hareket edilmelidir .
- Alnının teri ile kazanan takıma küfürler savurmak yerine , sahaya bir şeyler atmak yerine bu takımı alkışlamak daha onurlu ve daha saygılı bir davranıştır . Bu şekilde davranılırsa insanlar arasındaki saygı ve sevgi de çoğalmalıdır .
- Taraftarlar maçı kaybeden takımına da küfürler savurmamalı , futbol canavarına dönüşmemelidirler .
- Sporda şiddeti önlemek için,  futbol terörünü önlemek için gerekli olan cezalar verilmeli ve şiddet önlenmeye çalışılmalıdır.
- Spor ile ilgili var olan yasalar yetersiz kalıyorsa yeni yasalar çıkarılmalı ve futbol terörü bir an önce ortadan kaldırılmalıdır.
- Hiç kimsenin canı yanmamalı, orada bulunan kadınlara, çocuklara  kötü örnek olunmamalıdır.
- Maça giren her taraftarın üstü, başı çok dikkatli bir şekilde aranmalı ve kesinlikle maç yerine kesici, delici bir alet getirmediklerinden emin olup ondan sonra koltuklara oturtulmalarına izin verilmelidir.
- Futbol terörünün önlenmesi için devlet üzerine düşen her türlü görevi yapmalı, klüp başkanları haklı kışkırtacak söylem ve sözlerden ısrarla uzak durmalı ve barışçıl konuşmalı, insancıl konuşmalıdırlar.
- Futbol şiddet uygulamak için değil, terör ortaya çıkarmak için değil spor olduğu için, bundan zevk alındığı izlenmeli ve izlettirilmelidir.
- Doğaya, çevreye zarar verilmemeli, insanca hareketlerde bulunulmalıdır.
- Her türlü tedbirler alınmalı, her türlü kooardinasyon sağlanmalı ve spor ile ilgili yapılanlar  takip edilmelidir.


Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.